Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dom 96m2 - jaki kocioł wybrać?


szakal31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam laik stoi przed  wyborem kotła gazowego  :)

Po 2 latach oczekiwania - PSG zbudowała szafkę gazową i przyszedł czas na finalizację inwestycji budowy przyłącza na terenie posesji + nowy kocioł.

Dom z 2012r. dobrze ocieplony - do tej pory wystarczało 2,5 tony ekogroszu na rok przy temperaturze 22C całą dobę. 

9 x karoryfer - 2 łazienki (rodzina 4 osobowa).

Dylemat: 

Ważny jest komfort cieplny cwu dla 4 osób a do tego niewielka przestrzeń jaką sam kocioł będzie zajmował. - Kotłowania zostanie w przyszłości zaadoptowana w celach użytkowych.

Budżet na kocioł 5000zł - 7000zł

 

Rozważam opcję wiszącego kotła jednofunkcyjnego z wbudowanym zasobnikiem ok 50l - co o takim rozwiązaniu myślicie ? 

Zgodnie z projektem będzie to urządzenie > 21KW 

 

mam jeden budżetowy typ:

TERMET INTEGRA II 20kw 
https://www.termet.com.pl/pl/produkt/ecocondens-integra-ii-plus/102
 

proszę o pomoc :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że zasobnik wolnostojący to najlepsze rozwiązanie...... ja poszukuje produktu dzięki któremu zaoszczędzę miejsca w kotłowni, stąd pytanie o kocioł z wbudowanym zasobnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam sugestię Sambora odnośnie zasobnika. wywalając kocioł z podajnikiem(wnioskuję po avatarze) syskasz miejsce na dużo więcej niż kocioł gazowy i zasobnik zwłaszcza wiszący

dodatkowo zastanowił bym się nad wyborem modelu o jak najniższej mocy minimalnej(1,9KW) i jednocześnie maksymalnej w okolicy 12-15KW- więcej nie jest potrzebne do niewielkiego domu z niewielkimi stratami.  na rynku jest sporo modeli startujących nawet od 5KW a to oznacza taktowanie przez większą część sezonu i wyższe niż konieczne rachunki za ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.