Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam laik stoi przed  wyborem kotła gazowego  :)

Po 2 latach oczekiwania - PSG zbudowała szafkę gazową i przyszedł czas na finalizację inwestycji budowy przyłącza na terenie posesji + nowy kocioł.

Dom z 2012r. dobrze ocieplony - do tej pory wystarczało 2,5 tony ekogroszu na rok przy temperaturze 22C całą dobę. 

9 x karoryfer - 2 łazienki (rodzina 4 osobowa).

Dylemat: 

Ważny jest komfort cieplny cwu dla 4 osób a do tego niewielka przestrzeń jaką sam kocioł będzie zajmował. - Kotłowania zostanie w przyszłości zaadoptowana w celach użytkowych.

Budżet na kocioł 5000zł - 7000zł

Rozważam opcję wiszącego kotła jednofunkcyjnego z wbudowanym zasobnikiem ok 50l - co o takim rozwiązaniu myślicie ? 

Zgodnie z projektem będzie to urządzenie > 21KW 

mam jeden budżetowy typ:

TERMET INTEGRA II 20kw 
https://www.termet.com.pl/pl/produkt/ecocondens-integra-ii-plus/102

proszę o pomoc :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Proponuję Termet Gold Plus 20 kw. + zasobnik 120 lub 140l. ma niższą modulację i w budżecie się zmieścisz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam świadomość, że zasobnik wolnostojący to najlepsze rozwiązanie...... ja poszukuje produktu dzięki któremu zaoszczędzę miejsca w kotłowni, stąd pytanie o kocioł z wbudowanym zasobnikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kocioł z zasobnikiem to drogawa rzecz, i ciężko będzie mu obsłużyć 2 łazienki

Ja bym myślał o kotle 1f i wiszącym zasobniku np biawar quattro 120/150l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzam sugestię Sambora odnośnie zasobnika. wywalając kocioł z podajnikiem(wnioskuję po avatarze) syskasz miejsce na dużo więcej niż kocioł gazowy i zasobnik zwłaszcza wiszący

dodatkowo zastanowił bym się nad wyborem modelu o jak najniższej mocy minimalnej(1,9KW) i jednocześnie maksymalnej w okolicy 12-15KW- więcej nie jest potrzebne do niewielkiego domu z niewielkimi stratami.  na rynku jest sporo modeli startujących nawet od 5KW a to oznacza taktowanie przez większą część sezonu i wyższe niż konieczne rachunki za ogrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co kojarzę to wentor sprzedaje kotły gazowe o niewielkich rozmiarach, w tym jednofunkcyjne z zasobnikiem, bodajże warmhaus. Co do ceny to ci nie pomoge, musiałbyś do nich przedzwonić czy napisać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez sasik007
      Witam posiadam kocioł Vaillant ecotec 14kw za nim sprzęgło ( wrzucam zdjęcie sprzęgła ) znalazłem tam u góry taka dziurę chyba na czujnik temp i teraz pytanie czy da mi coś jak zamontuje tam ten czujnik i podępne pod kocioł? jak wogole Zamontować ten czujnik poprostu włożyć i tyle? no i jaki ten czujnik jest mi w tym przypadku potrzebny dzięki

• Przez KamilWer
      Pytanie czy ktoś miał podobna sytuację, lub wie co może się dziać, dźwięk pojawia się w momencie po chwili użytkowania ciepłej wody oraz też po zakręceniu ciepłej (po zakręceniu trwa do minuty max) praktycznie za każdym razem w różnym natężeniu, zazwyczaj gdy ktoś się kąpie jest jeszcze bardziej nasilone, instalacja jest w taki sposób że w kuchni po każdym ruszeniu kranu piec włączany jest na chwilę a bardzo często się z niego korzysta. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. 
      VID_20201122_193854.mp4
    • Przez Grzesiekz182
      Witam,posiadam kocioł Termet ecocondens gold plus 20KW w całym domu ogrzewanie podłogowe dom nowy dobra izolacja drugi sezon grzewczy jak powinienem grzać podłogówka ma dużą bezwładność opiszę jak to wygląda u mnie.
      Mam sterownik pokojowy i sterownik pogodowy jeżeli na sterowniku mam zadaną temp.21 stopni wtedy kocioł grzeje około 2-3 godziny temp.na kotle około 30-33 stopnie krzywa grzania 3,5 potem kocioł się wyłacza i jest przerwa około 8-10 godzin gdy tem.spadnie w pomieszczeniu kocioł znowu się włacza i grzeje 2-3 godziny wydaje mi się że wtedy komfort ciepła nie jest tak dobry ponieważ temp.wody w podłodzę wychładz się po paru godzinach.
      Teraz zmieniłem żeby kocioł pracował w odstępach około 3 godzin tak żeby woda w podłodzę nie wystudzała się za bardzo na sterowniku pokojowym ma ustawione kocioł grzeje 1 godzinę potem ma przerwę 3 godziny  12-17-22-3-7 kocioł pracuje w tych godzinach to jest 5 godzin na dobę odczuwalny komfort cieply jest dużo lepszy ale czy tak powinno być z tego co wiem to ogrzewanie podłogowe powinno pracować cały czas ale u mnie nie zabrdzo się to sprawdza jeżeli kocioł pracowałby cały czas miałbym w domu saune proszę o wskazówki.
    • Przez mario-93
      Witam,
      Mam problem z ogrzewaniem podłogowym. Próbowałem dzisiaj uruchomić pierwszy raz w nowo zamontowanym piecu Termet intergra II 20 KW. Do tej pory użytkowane były tylko grzejniki, które są na dole. Z racji tego, że na górze, gdzie jest podłogówka, była robiona wylewka 2 tygodnie temu, więc nie mogłem jej wcześniej włączyć. Sprawa wygląda tak, jakby ciepła woda nie przechodziła poza zawór trójdrogowy. Gdy ręcznie przesunę trzpień sterowania ręcznego i go trzymam widzę na termometrze, że temperatura wzrasta i wszystko wtedy jakby zaczynało działać prawidłowo (ale musze trzymać ten trzpień). Do pieca mam podłączony moduł wielostrefowy SIM 2Z z zaworem elektrycznym, na razie bez żadnego sterownika pokojowego (planuje zakup TECH ST 292 v2), w miejscu gdzie się go podłącza mam zrobioną zworkę. Może przyczyną jest brak sterownika ? Mógłby ktoś podpowiedzieć co może być nie tak ?
      Z góry dziękuje za pomoc.
      Pozdrawiam

• Przez mario-93
      Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze sterownika pokojowego do pieca Termet Integra II 20kw. Sprawa wygląda następująco na dole mam instalacje grzejnikową, natomiast góra to podłogowka. Do pieca mam podlączony moduł wielostrefowy SIM 2Z z zaworem elektrycznym. Chciałbym zastosowac dwa regulatory pokojowe. Bezprzewodowy na górę do podłogowki oraz przewodowy do grzejników na dół. Zastanawiałem się nad sterownikami techa 292v2 i 292v3 czy takie będą dobre w moim przypadku.Czy potrzebne będą czujniki temperatury zewnętrznej ? Czy coś jeszcze jest potrzebne aby to wszystko działało?Sterowniki w moim przypadku należy podłączyć do modułu wielostrefowego ? Niestety nie znam się na tym za bardzo, więc prosiłbym o pomoc i wyrozumiałość :)
      Z góry dziękuję

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.