Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa do CWU


bebza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie pompy jak w temacie - padła pompa, nie idzie z kotła ciepła woda do wymiennika/bojlera.

Instalacja do Fakora Moc 25 - piec ma dwa wyjścia, osobne na CO i osobne na CWU. Do CO mam jakiegoś Grundfosa, do CWU była/jest Wilo Star-RS25/4.

Takiego symbolu pompy już nie ma w necie. Czy to jest zwykła pompa obiegowa? Co proponujecie w zamian? Awaria oczywiście jak mnie nie ma w domu, muszę coś zdalnie zamówić bo rodzina została bez ciepłej wody. Dodam tylko, że zasobnik ma jakieś 140- 160 litrów, a piec grzeje CWU przez cały rok. 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

IMG_20200508_171130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I problem rozwiązany. 

Wróciłem wczoraj w nocy do domu i zacząłem działać. Podmieniłem pompę - starą CO dałem na CWU i nową na CO.  Nadal nie działa, więc jak widać to nie wina pompy... Podpiąłem starą na krótko i żyje.... Winowajcą okazał się wypięty przewód w sterowniku. 2 tygodnie temu wymieniałem sterownik na nowy. Prawdopodobnie za płytko wsunąłem przewód w kostkę konektora i pewnie pod wpływem otwierania/zamykania klapy podajnika przewód się wysunął.

I teraz pytanie skoro stara pompa jest dobra, aktualnie założona też, ale w gorszej kondycji, to czy są jakieś zasady przechowywania używanej, żeby jej szlag nie trafił? Zalać to wodą i jakoś zaślepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.