Skocz do zawartości
IGNOROWANY

woda szybko się nagrzewa


ali1978

Rekomendowane odpowiedzi

koza z płaszczem wodnym od paru dni temperatura po rozpaleniu szybko się nagrzewa kaloryfery ciepłe odrazu powiem ze dopełniłem wode odpowietrzyłem boiler kaloryfery rok temu wymieniłem pompke juz drugi rok z rzedu pompka słychać ze chodzi ale dolna rułka z boilera jest chłodna a górna gorąca i nie wiem czy mam wymienić znów pompkę dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powrót do kotła jest zimny, to brak przepływu. Na odległość trudno zdiagnozować czy to wina pompy, ZZ ( o ile jest), czy nadal jest zapowietrzony obieg CWU. 

Wstaw jakieś fotki tego zasobnika, ale tak żeby było wszystko dobrze widać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hermogenes napisał:

Niema za co.

tego się czytać nie da,

Trudno jest zrozumieć co autor napisał, ale można wywnioskować jaki ma problem. Nie każdy jest profesorem j. polskiego , ale nie powinno się pouczać innych jak się samemu robi błędy, pisząc " niema za co" 

"Niema" - , to osoba, która nie potrafi mówić. 

Więc zanim zaczniesz kogoś pouczać zacznij od siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyłeś wszystko łącznie z pompką? Wszystkie zawory otwarte? Masz zawór różnicowy, który mógł się zawiesić-jeśli tak, możesz w niego stuknąć. Mógł się zawiesić jakiś zawór zwrotny? Wody masz dość w układzie? Nie masz jakiegoś syfonu na rurach? Wężownica nie zarosła mułem/kamieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde teraz to mnie przerosło jak dokładnie odpowietrzyć na wył ączonej pompce dopełniłem wodę potem po kolei odpowietrzylem kaloryfery i pompkę  i boiler już 3raz zawór różnicowy raczej nie mam zawór zwrotny też raczej nie syfon na rurach to już w ogóle niewiem o co biega a wężownica tam gdzie boiler ale jak mam to odkamieniać jutro ogarnę te zdjęcia co dokładnie zrobić boiler koło pompki i co jeszcze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ciepło na pracującej pomocą odpowietrzałeś?

Masz taki zawór z kulką w środku równolegle do pompy? Ta kulka lubi się przylepić. Trzeba stuknąć na pracującej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w innym temacie ... Czy nadal jest takie połącznie, czy coś się zmieniło? 

Ali... Pisz bardziej po polsku uwzględniajac chociaż kropki w zdaniach.. 

Jak odpowietrzasz zasobnik CWU? 

Screenshot_2020-04-21-22-48-33-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowietrzasz zasobnik CWU? 

Ja naprawdę niewiem o co biega cwu.Co z tymi kropkami , co tu jest jakaś nauczycielka z TVP hiiiii pozdrawiam

Nie wiem czy chodziło o odpowietrzanie bojlera.Cwu  doczytałem odkręć ten górny zawór aż zejdzie powietrze tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Trener40 napisał:

 

"Niema" - , to osoba, która nie potrafi mówić. 

Więc zanim zaczniesz kogoś pouczać zacznij od siebie. 

Poczekam aż "zatrybisz" Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.