Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektory + bufor kombinowany


maciej112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi mi po głowie wpięcie kolektorów słonecznych pod wężownicę do bufora. Mam możliwość odkupienia dwóch paneli Webber (2 x 2.85m2)  Bufor kombinowany 630L+140L cwu (zbiornik w zbiorniku) Wężownica znajduje się bezpośrednio pod zbiornikiem cwu. Czy będzie to w stanie ogrzać wodę czy trzeba by było dokupić jeszcze kilka takich paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta można znaleźć informacje, z których wynika, że 1m² kolektora możesz podgrzać około 50l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, jeżeli uda Ci się zrobić wężownicę tylko w okół zbiornika CWU wtedy nie będziesz musiał grzać całego bufora, jednak te 2 kolektory są w stanie podgrzać około 300l wody i to przez 2 miesiące, to jest pewne, pozostały okres roku może wyglądać różnie, nie ma pewności, że temperatura zasobnika będzie wystarczająca.

Ja mam 12m² kolektorów na dachu i dwa bojlery o łącznej pojemności 700l i w chwili obecnej co jakiś czas(2-3 dni) muszę dogrzać jeden bojler(300l).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie powinno to działać, tera trzeba sprawdzić to w praktyce. Pozostaje kupić 20-25mb rury 22 i zrobić wężownice. Zawsze tez można dokupić jeszcze jeden kolektor, nowy jeśli dobrze pamiętam kosztuje coś około 1100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.