Skocz do zawartości

Turibo

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek z 80 lat 240m2 dobrze ocieplony.
  • Instalacja
    bojler 120l cwu, 17 grzejników, grawitacja
  • Kocioł
    Kopciuch 18kw

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Turibo

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Czyli przy dokupieniu do atmosa oryginalnego sterownika mozna uzyskac podobienstwo do drozszego blaze. A co np z tym sterowaniem powietrzem wturnym i pierwotnym jesli dobrze pisze w atmosie sa 2 bolce z tylu kotla czy to jest trudne w wysterowaniu.
  2. Witajcie, Zapytanie jak w tytule co jest potrzebne w kotłowni oprócz kotła i bufora wiem ze jakieś pompki, zawory, ladomaty, termometry itd. ale w jakiej ilości. Kotły Atmos potrzebują ladomaty są bardziej manualne więc co będzie potrzebne jakieś dodatkowe komputery sterujące itd. Kotły Blaze i Rakoczy są bardziej zautomatyzowane i może nie potrzebują Takich zaworów itp. Chce porównać 3 kotły cenowo Co do nich będzie potrzebne czy ktoś mógł by mi stożyć takie listy co będzie wchodzić w skład danej kotłowni pod dany kocioł. Interesujące mnie kotły to firmy Atmos DC 18s , kocioł Blaze np. green lub praktik też mocą podobną do Atmosa i Rakoczy smart RHV.
  3. @sambor Chodzi ci o kocioł MPM na drewno? A kocioł na pellet tej samej firmy czy innej. Robiłeś jakieś przeglądy serwisowe.
  4. Witam, W planach mam zamiar zmodernizować swoją kotłownie. Myślałem zamontować kocioł kombiowany czyli jeden kocioł na pellet i drzewo Atmos DC18SP Ale mam obawy co do dotacji czy mi zaliczą. Z zakupem i montażem na razie się nie spieszę po pierwsze z tymi ruchami w sprawie wypłat za dotacje a po drugie to ta zielona lista ZUM Tam nie ma tego wymienionego pieca i podobnie ma go nie być po 1.04.24r. Wpadłem na taki pomysł być może ktoś juz to przerabiał i taki temat był widziałem filmiki na yt paru producentów tak robi ale nie znalazłem tych warjantów które mnie cenowo interesuja. Dotacja prawdopodobnie była by tylko na jeden piec. Ale pytanie czy takie coś jest możliwe ze względów gwarancji producenta pieców bo wtedy jest możliwoś palić dwoma piecami, a w kotłach kombi jest to nie zalecane. Ja tez oczywiście nie palił bym dwoma na raz. Kocioł na pellet chciał bym zastosować jako podtrzymanie temperatury w buforze gdy nie mógł bym podłożyć do pieca na HG. Chodzi mi przeważnie o kotły tej samej marki które mają takie kotły. Prawdopodobnie wpiąć sie do instalacji dwa kotły da, tylko czy dany producent w razie jakieś awarii udzieli mi gwarancji i serwisu. I dodatkowo czy dało by sie wysterwować piec na pellet by go załączyć po wypaleniu drzewa w kotle na HG jak to jest np. w atmos DC 18SP Jeśli chodzi o producentów którzy mnie interesują to Atmos, Defro, Lazar. Ewentualnie inny producent który mi umkną. Jesli chodzi o inwestycje w piece to podobne cenowo do atmosa dc 18 sp. A dodam jeszcze ewentualnie jaki bufor miał bym zastosowac do takiego układu 2 kotłów. Mam tylko obieg otwarty obecnie w domu. Za jakies sugestje i podpowiedzi z gory dziekuje. pozdrawiam.
  5. Jeśli chodzi o transformator to mieszkam po środku wsi od transformatora jest kilkanaście domów przede mną jak i za mną. A w dni słoneczne mam przeważnie takie wyniki jak na foto. Zgłaszać takie coś? To jest z tamtego roku z 1 maja Jak widać napięcie przez cały dzień przy granicy 250V
  6. Teraz na fazach mam w granicach 240V godzina Po 22:20 od tego momentu co sprawdzałem wzrosło. Tak jak sie uruchomi samą grzałke to spada napięcie o okolo 3v na fazie. 3 fazową grzałką w większym buforze może i bym wysterował jakimś sterowniem tylko pytanie czy by sie to opłacało.
  7. A zapytam Jak falownik Jest włączony Ale nie ładuje bo widzi za duże napięcie czy on może podtrzymywać napięcie w sieci w domu? Ewidentnie musze wyłączyć falownik do sprawdzenia napięcia w sieci w domu?
  8. Mam grzałke w bojlerze 1.fazową tylko. I w tym roku tak było ze przeważnie jedna faza była za wysoko. Ogólnie jest w miare symetrycznie. Jak właczyłem grzałke na tej fazie to spadało napięcie ale wtedy podnosiło inne fazy. Pół godziny, godzine moge grzać wode a nie 6h. Instalacja elektryczna była wymieniana na słupach 10 lat temu i do tego nowy transformator. Też myślałem ze ktoryś z sasiadów coś ma poprzestawiane. dodatkowo jedną grzałką 1 fazową nie wysteruje tego odpowiednio jak podbije na innych fazach to liczy średnią na nich. Mam aplikacje w telefonie jak falownik nie ładuje to i tak mam podgląd jakie napięcie z czytuje falownik. Zgłaszane było raz do PGE i podałem w pliku excel dane z falownika z data danego dnia. To mi odpisali ze u nich wszystko ok i wpisali inne godziny i mniejsze wartości napięcia. Nie sprawdzałem napięcia przy wyłączonym falowniku musze to zrobić przy najbliższym wyłaczeniu.
  9. Wieczorami mam normalne napiecie. Teraz na wszystkich fazach mam przeważnie 230V
  10. Przepraszam nie mam uzupełnionego profilu i możecie nie wiedzieć czym dysponuje w domu. Mniej wiecej Wiem co sie z czym je mam FV od 2 lat i wiem jak pracuje ona zimą i latem Od Kwietnia gdzieś do czerwca i wrzesień, październik Jak jest ładny dzień słoneczny To mi potrafi wyłączyć od 10godziny do 16 i nie mam wtedy ładowania. Na szczęście nie było dużo takich dni całkowicie bezchmurnych. Bo jak są jakieś chmurki to wyłaczeń jest mniej ale są. lipiec i sierpień wzglednie bo słońce wysoko i nie ładuje z pełną mocą przeważnie na weekendach są wyłaczenia. Z tego co uzyskam do tej pory wychodziłem na zero same opłaty dodatkowe. Nie wiem jak w tym roku bedzie bo jeszcze nie miałem faktury. FV mam tylko na pokrycie zwykłego użytkowania w domu. Ale rozmyślam ją rozbudować tylko właśnie czy nie wpakuje sie na mine jak dokupię i tych wyłączeń będzie tyle ze nic na tym nie skorzystam a bede dopłacał. A z PGE cieżko by obniżyli, walczyłem w pierwszym roku i sie nie udało. Mam w planach przebudowę kotłowni i myśle o założeniu PC. Ale mam problem taki jak tu opisałem. Szukałem po necie i są rożne sterowniki do sterowania grzałkami w buforze to o tym wiem ale jak by była pc to woda ciepła by była.
  11. Cześć, Pytanie do osób którzy mają pompę ciepła na 3 fazy + do tego jakaś fotowoltaika 3 fazowa. Czy wyłącza wam falownik w dni słoneczne z powodu za wysokiego napięcia? Czy pompa ciepła ma jakiś wpływ na obniżenie napięcia w sieci w dni słoneczne? Czy ogólnie macie problem z za wysokim napięciem w dni słoneczne mając ten zestaw? Ewentualnie jak sobie poradziliście lub radzicie z za wysokim napięciem. Jakieś dodatkowe grzałki w buforze? Przecie PC cały czas podgrzewa wodę więc jest ciepła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.