Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złączki skręcane do miedzi - godne polecenia?


michal1235

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje dokonać pewnej przeróbki przy bojlerze, który jest połączony z kotłem gazowym i resztą instalacji na miedzi. Ponieważ obecnie mam w kotłowni miedź chciałbym również to zrobić w miedzi. Sam. Czy warto zastosować złączki skręcane? Czy to dobry bezawaryjny system? Nie chciałbym doprowadzić do powodzi a muszę przerobić wejście i wyjście wody do bojlera.

Czy warto dopłacać do oryginału w postaci firmy CONEX czy można kupić złączki noname i czy są równie bezawaryjne?

Czy zastosowane w nich "oliwki" można zastosować ponownie przy demontażu połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie złączki skręcane no name do miedzi przy modułach grzejnikowych i jest okej. W Wielkiej Brytanii większość połączeń urzadzeń z instalacją jest robione na złączkach skręcanych jednak widziałem że po latach na c.w.u. potrafią cieknąć. Moim zdaniem na c.o. daje radę ale na c.w.u. bym tego nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pex to system zapras, jesli nie masz zaciskarki to zrób PP, ale i tak musisz jakos przejsc z miedzi na te systemy. A najlepiej jesli jestes kompletnym laikiem to wez z hurtowni pożycz szczęk, praski, obcinaka i gratownik i z rób to miedzią prasowaną tego nie da się spaprać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zlutuj tą miedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.