Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złączki Skręcane Do Pex


czubakp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego nie powinno się stosować złączek skręcanych do PEX/Al/PEX pod tynk,

wszyscy piszecie, że nie powinno się stosować ale nikt nie pisze dlaczego,

 

przecież dostępne są w sprzedaży kolana wieszakowe, których używa się jako podejścia pod baterie,

a te zazwyczaj się zatynkowuje,

chyba, że nie są to kolana pod baterię?

i nie robią ich tylko chińczycy, bo nawet Henco takie ma w ofercie, a z tego co wyczytałem to dobry producent,

 

w zasadzie chodzi mi o te kolana wieszakowe, które musiałbym zatynkować?

czy ktoś z was stosował takie kolana jako podejście pod baterię na wodzie użytkowej?

i ma je zatynkowane?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nigdzie w rozporządzeniach nie ma takiego zakazu do stosowania takich złączek jeśli zastosujesz złączkę skręcaną i zrobisz próbę ciśnieniową na ciepłej wodzie i zimnej to nie ma bata będzie tak trzymać jak byś zaprasował a może nawet lepiej .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy piszecie, że nie powinno się stosować ale nikt nie pisze dlaczego,

 

W instrukcji mojego samochodu napisano, że z wymianą żarówki należy jechać do ASO, bo jest to skomplikowane, wymaga wiedzy w dobraniu żarówki oraz ma wpływ na moje bezpieczeństwo. Producenci silnie kreują marketingowo dwie klasy produktów - dla majsterkowiczów oraz dla profesjonalistów bo daje to większy zysk przy pokryciu obu obszarów rynku. Tak należy też rozumieć złączki zaciskane oraz skręcane. Teoria, że złączka skręcana musi po zatynkowaniu przeciekać jest oczywiście czystym PR. W obu konstrukcjach szczelność zapewniają oringi oraz prawidłowa obróbka rury przed włożeniem w złączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie też odnoszę wrażenie,

 

bo czym może sie różnić zaciśnięcie złączki pierścieniem przy pomocy nakrętki od zacisnięcia pierścieniem przy pomocy praski,

oglądałem dzisiaj te dwa rodzaje złączek i każda opiera się na dwóch oringach, a tylko sposób dociśnięcia rury od zewnątrz jest inny,

 

rozumiem, że proucenci mogą tak kreować rynkiem,

ale czy na tym forum wypowiadają się tylko producenci i pracownicy autoryzowanych serwisów,

czy wszyscy robią tak jak każe producent - czy wszyscy wymieniają żaróki w ASO :)

 

bo wszystkie posty które dotychczas czytałałem mówiły w żadnym wypadku, absolutnie nie wolno itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy system złączek do pex opiera się na rozwiązaniach uszczelkowych ( oring ). Jednak pod tynk powinno się stosować złączki zaciskane odpowiednią praską dedykowaną do danego systemu ze względu na równomierne i precyzyjne zaciśnięcie rury względem uszczelek. Gwinty w złączkach zaciskanych można stosunkowo łatwo zerwać. Jednak najważniejsze jest nie to jaką złączką pracujemy tylko prawidłowy sposób obróbki rury przed zaciśnięciem. Proponuję jednak każdą złączkę do pexa która będzie w tynku lub w wylewce owinąć otuliną do rur najlepiej dodatkowo zabezpieczając taśmą do otulin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza w temacie,

 

czy nikt nie ma złączek skręcanych pod tynkiem?

 

a może się ktoś wypowie kto ma załączki skręcane na wierzchu,

w podłogówce albo w cwu - jak się sprawują?

 

bo czytałem gdzieś, że po jakimś czasie trzeba dokręcać, czy to prawda?

czy raz porządnie skręcone trzymają i nie potrzeba żadnego doręcania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.