Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro alfa 17 vs Lazar SmartFire 15 Exclusive - który wybrać?


prez991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaproponowano mi montaż kotła Defro alfa 17 lub Lazar SmartFire 15 Exclusive. Który kocioł zgodnie z Waszą wiedzą jest lepszy, mniej problematyczny? Zależy mi na bezobsługowości bo nie zawsze jestem na miejscu by zajrzeć do kotła, a jak czytam wątki o ciągłych problemach z ustawieniami parametrów to włos na głowie staje. Chciałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny tych kotłów? Bo jak koło 15k to są lepsze i mniej obsługowe kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @pospisz i nadal szukam, tylko, że znaleźć nie potrafię. Jeden najbliższy dystrybutor proponuje ponad 11 tysięcy za samą wymianę, plus cena Feniksa. Trochę wygórowana kwota w mojej opinii przy prostej instalacji (jeden obieg na grzejniki + CWU). Jeśli znacie jakiegoś fachowca to proszę polećcie.

Termin złożenia kosztorysu do gminy się zbliża (wymieniam kocioł z dotacją z gminy), to też szukam jakichś awaryjnych opcji u instalatorów w pobliżu.

@eliks Defro 15 800 brutto, Lazar 14 800 brutto. Jeśli jest coś lepszego to chętnie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie i zamontowanie nowych pomp i zaworów. Obecnie pracuje 16-letni kocioł na ekogroszek z palnikiem retortowym i jedną pompą obiegową.

Generalnie chcę się rozeznać w ofertach, bo póki co mam tylko jedną ofertę na Feniksa, gdzie koszt materiałów i robocizny (bez kotła i bez zbiornika CWU) wynosi ponad 11k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kupić zawsze możesz, potem tylko kumatego majstra który Ci to ogarnie w ludzkich pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.