Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłospaw 860P a pompa przewałowa


SerwisFranek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

spotkałem się z różnymi rozwiązaniami i chciałbym poznać opinię innych użytkowników - forumowiczów. Chodzi o podłączenia pompy przewałowej w kotle kotłospaw slimko.

Spotkałem się z rozwiązaniem, że jest ona podłączana pod wyjście w sterowniku numer: 14 i 15 - czyli pompa kotła. Oczywiście takowe rozwiązanie działą i jest OK - ale w trybie pracy ZIMA. A co w trybie pracy LATO ? Wtedy pompa kotła nie pracuje - czyli nasza przewałowa jest nieaktywna.

 Czy pompa przewałowa powinna pracować w trybie LATO czy nie ? Przecież podmieszanie powrotu będzie realizowane poprzez zbiornik CWU.

Proszę o Wasze podejście w tej sytuacji.

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu czy nie ma takowej potrzeby ponieważ ochrona powrotu będzie zrealizowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa kotła może podnieść temp powrotu , to jakie są przeciwwskazania, aby tej pompy nie włączać? U mnie znacząco podnosi temp powrotu, nawet w trakcie grzania CWU. Przynajmniej w plumie 850 można sobie tą pompę włączyć nawet w trybie LATO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerwisFranek  w razie potrzeby opcja wymiennik płytowy na TAK - wtedy pompa kotła nie jest wyłączana ani od funkcji lato ani od priorytetu cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.