Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa co


Adki

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Adki

17 minut temu, Adki napisał:

co jest ekonomiczniejsze?

Co przez to rozumiesz?

Oszczędność energii elektrycznej czy żywotność pompy ? 

U mnie pompa zaczyna pracować od 45 stopni (kocioł GS)

Pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłego górniaka i w moim przypadku na pewno ciągła praca pompy wychładza kocioł.

 Tutaj muszą Ci udzielić informacji koledzy od kotłów z podajnikiem.

Pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, plasticfun napisał:

Ja mam zwykłego górniaka i w moim przypadku na pewno ciągła praca pompy wychładza kocioł.

No tak,ale grzejesz po to by było ciepło w domku a bez pracującej pompy tak nie będzie (pomijam inst grawitacyjną):)

Jeżeli kolega ustawi cykliczną pracę pompy to i kocioł zacznie tak pracować,raz z większą a za chwilę z mniejszą mocą-ja uważam,że jest to mało ekonomiczne,ale faktycznie fajnie jakby ktoś rozwiał wątpliwości kto ma podajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

grzejesz po to by było ciepło w domku a bez pracującej pompy tak nie będzie:)

Tak zgadzam się, lecz miałem na myśli to co napisałeś w pierwszej odpowiedzi że (pompa startuje przy 46°C i wyłącza się poniżej 43°C ) dopóki w kotle jest węgiel i się pali.

Natomiast gdy pompa chodzi nadal czyli na okrągło to woda w kaloryferach się wychładza przez ciągłą pracę i kaloryfery szybciej stygną. U mnie są  żeliwne kaloryfery i jak się nagrzeją to dość długo trzymają ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adki 

Ja ci tutaj za dużo nie pomogę jestem można powiedzieć nowy na forum i dopiero się uczę ;-)

Ale spokojnie poczekaj ktoś z bardziej doświadczonych kolegów ci odpowie na twój post.

Pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.