Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ocieplenie poddasza użytkowego


robertnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o poradę w sprawie ocieplenia poddasza w domku. Poddasze użytkowe ze skosami z oknami dachowymi. Chciałbym ocieplić dobrze poddasze a przy okazji nie obniżając za mocno sufitu. Krokwie 16cm, membrana na dachu, blachodachówka, brak deskowania. 

opcje jakie rozważam:

- Wełna miedzy krokwie 12 lub 15 aby była przestrzeń pomiedzy wełna a membrana + 10-12 cm wełny podkrokwiowo

- wełna miedzy krokwie 12-15 cm, podkrokwiowo PIR 

- pianka PUR po całości.

prosze o opinie, porady co wybrać do mojego dachu aby była dobra izolacja. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najszybciej byłoby prysnąć pianą ale osobiście z kilku powodów nie mam do niej przekonania. Jeśli w tym drugim przypadku masz na myśli docinanie płyt PIR w warstwie pod krokwiami to intuicyjnie widzę tu pewne problemy wykonawcze które mogą skutkować brakiem dokładności wykonania i koniecznością "piankowania". Ale nie robiłem w ten sposób, nie widziałem tego na oczy więc mogę się mylić.
Miałem podobny dylemat co Ty i ostatecznie zrobiłem całość wełną skalną.

Potraktuj to tylko jako jeden z punktów widzenia :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertnet napisał:

jakies inne opinie?

To zrób wełną.

Współczynnik dla 24cm wyjdzie bardzo dobry,więc zwróc szczególną uwagę na montaż i będzie dobrze.

Oczywiście zachowaj dylatację wentylacyjną między membraną a wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki PUR nie polecam, bo to prawie taka sama izolacja jak z wełny.

Pianka PIR tylko jako natrysk, płyty trzeba by kleić i traci się ciągłość izolacji, a do tego płyty PIR potrafią się po jakimś casie się wygiąć i skurczyć.

To już lepiej dać wełnę w 3 warstwach 12cm miedzy krokwie, 10cm pod krokwie i 5cm między stelaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.