Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła do CO + CWU


cled

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Zamierzam zmienić ogrzewanie domu z kotła na ekogroszek  na kocioł gazowy + rozbudowa ogrzewania podłogowego na parterze. Ogrzewanie mam mieszane tj. parter podłogówka (kuchnia, przedpokój) i grzejniki (dwa pokoje)  oraz grzejniki na piętrze +CWU. Po rozbudowie, na całej powierzchni parteru będzie podłogówka ( 6 obwodów) i pozostaną grzejniki z termostatami w dwóch pokojach na ewentualne szybkie dogrzanie (termostatami). Na piętrze będą tylko grzejniki.   Zamierzam zastosować kocioł TERMET GOLD PLUS 20kW z zasobnikiem Termet 140l.  Dom o powierzchni 120m (ściana trójwarstwowa a w środku 8 cm styropianu). Czy kocioł TERMET GOLD PLUS  to dobry wybór? Jeśli nie to co proponujecie? Na co mam jeszcze zwrócić szczególną uwagę aby to mieszane ogrzewanie działało prawidłowo (np. układ pompowo-mieszający, rozdzielacze).  Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten Tech to jest przykład, jedno z rozwiązań. Mamy też oryginalny sterownik, który steruje obiegami w domu i komunikuje się z kotłem za pomocą protokołu OpenTherm. 

Co do marki Warmhaus to rzeczywiście jest to nowy produkt na rynku i nie każdy jeszcze o niej słyszał. Minerwa i Enerwa to ciekawe urządzenia i warto im się przyjrzeć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @HarryH co miałoby być w tym złego. Powiem więcej, znane markowe firmy też produkują / składają swoje produkty w tych krajach, gdzie im się to bardziej opłaca. 

Tak, kotły Warmhaus są produkowane w Turcji. Czy to źle? Dodatkowo, proszę zobaczcie. Kocioł produkowany w Turcji z wykorzystaniem najlepszych europejskich komponentów.

image.png.d2d0b417aac8677cca8177f59865c630.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.