Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zimnym powrotem.


Gumis110798

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! tydzień czasu walcze z centralnym i dalej nie wiem co jest grane, posiadam 5 grzejników, 4 na dole i 1 na poddaszu i porblem polega na zimnych powrotach ale nie wszędzie. na poddaszu grzeje cały wejście i powrót jest gorący to samo jest na dole z drabinką i w przedpokoju (te są jako pierwsze) problem robi się w salonie i w pokoju obok, tu są góry gorące a powroty zimne, jeśli zakręce wszystkie kaloryfery i zostawie w salonie otwrarty to cały grzeje jak powinien czyli góra jak i powrót gorące, porblem jest już gdy np. otworze drabinke to w salonie powrót już się robi chłodny. i tak samo jest w pokoju obok. instalacja jest drożna, zmieniłem wszystkie grzejniki na nowe, pompa nowa 25/60/180 wyjście z pieca przerobione na cal bo wcześniej było 1/2 i powrót tez teraz jest calowy na dłogość ok 1.5-2m i potem dopiero jak wchodzi w sćiany to jest redukcja na pół cala. oczywiście wszystko odpowietrzone plus na poddaszu odpowietrznik automatyczny. a jeśli wszystkie grzejniki są otwarte to powrót przy piecu nawet jest zimny. nie wiem o co tu chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega ma na kaloryferach glowice termostatyczne czy zawory kulowe


Jesli kaloryfer kest u gory cieply a na dole zimniejszy tzn ze oddaje cieplo,

Wnioskuje ze kolega ma zawory kulowe wiec

Kaloryfery ktore sa najblizej kotla niech kolega ustawi w nich zawory kulowe na 1/3 otwarcia a kaloryfery najdalsze na 2/3 otwarcia, drabinka moze byc otwarta na maksa


Potem obserwowac

Kolegi instalacja wymaga regulacji hydraulicznej jesli dobrze pamietam fachiwa nazwe



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zawory są kulowe i też już tak robiłem próbowałem ustawić tak żeby wszystkie grzały w miarę równo i tak to samo jest także nie wiem o co chodzi :/ poddasze na minimum i cały gorący drabinka na minimum i gorąca w przedpokoju lekko popuszczony zawór i dalej to samo w salonie i pokoju obok :/ aa i pompa chodzi na 2 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlacz pompe na 3

 

 

A jakie masz kaloryfery

 

Wrzuc fotke

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dokładnie taki sam problem u klienta. Zasilanie z kotła gazowego 80'C powrót 20'C filtr siatkowy czysty grzejników 23szt. Nawet klient miesiąc temu wymienił pompę 25/1-6 na mocniejszą 25/1-8 i nic to nie dało. Problemów było kilka i aby to rozwiązać trzeba było niektóre elementy układu kotła i instalacji porozkręcać i sprawdzić. Po 6 godzinach udało się wszystko grzeje.  

Nie podałeś jakim typem kotła grzejesz instalację, czy masz filtry, itp. Wstaw zdjęcia kotła, instalacji grzejników i opis. Zawory kulowe jako zawór przy grzejniku to fatalny pomysł. Są odpowiednie zawory grzejnikowe z regulacją przepływu. Niestety chcąc zaoszczędzić na zakupie odpowiedniej armatury dokłada się problemów. Jeśli będziesz trzymał przymknięty częściowo zawór kulowy to w niedługim czasie zacznie ciec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na instalację z pięcioma grzejnikami pompa 60ka i jeszcze radzicie ją na 3 bieg dać? Brawo. Ona na I biegu to dużo za dużo.Kto to tam wstawił? Nawet 40ka jest za duża dla tej instalacji. Wyregulować to trzeba hydraulicznie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.