Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MetalFach Smart Pellet 25


linxus

Rekomendowane odpowiedzi

@cezar76 czyli zastosowanie termostatu pokojowego spowoduje, że kocioł będzie trzymać żądaną temperaturę bez przegrzewania i wygaszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca , zastosowanie termostatu spowoduje że kocioł wygasi się po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu i sygnałem do odpalenia będzie spadek temperatury pomieszczenia o zadaną histerezę pomieszczenia , lub wyłączy pompę co i kocioł będzie się dogrzewał sam ,czyli odpalał po spadku temperatury na kotle o histerezę kotła (przynajmniej tak jest w plumie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano czyli taka sama padaka jak wcześniej tylko sterowana z termostatu pokojowego. Nic to nie zmienia. To samo mam w Lazarze i preferuje tryb pracy stały, komfort cieplny w domu zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie dobrze zabezpieczony powrót to zmniejszcie moc palnika zadaną kotła na 75 st i histereza kotła 20 ,25 st .U mnie rozpaleń na dobę tak jak dziś to 4 czasem 5 od termostatu pokojowego , musicie ustalić co jest przyczyną dużej ilości rozpaleń mała histereza kotła ,szybkie wyciąganie ciepła z kociołka , czy też za szybkie dochodzenie do za danej kotła plus mała histereza kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano jest zmniejszona moc palnika, jest zadana kotła na 75, jest histereza na 20 stopni ustawiona.  Trochę się poprawiło, nie ma już 5 worków dziennie, tylko 2,5 - 3 worki. Duży dom, mała pojemność wodna kotła w stosunku do starej instalacji, więc musi się szybko wychładzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę to u kolegi nic nie pilnuje temperatury w pomieszczeniu głowic na grzejnikach nie ma , termostatu nie ma , sterowania pogodowego mieszacza nie ma , kocioł jesli  dobrze widzę to 25 kw raczej do bufora by się nadał , generalnie palenie pelletem polega na tym żeby pelet spalić z dużą sprawnością kocioł powinien to ciepło przyjąć jak z najmniejszą stratą a instalacja przekazać tą energię na pomieszczenia bez niepotrzebnego przegrzewania ich , grzać tyle ile trzeba nic więcej ,wtedy spalanie będzie tyle ile budynek będzie potrzebował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma. Powoli jednak udaje mi się go przekonać do termostatu pokojowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że termostat będzie pilnował tylko jednego pomieszczenia pozostałe będą bez nadzoru . A jest tam w tym sterowniku jakaś praca na czas o określonych godzinach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano to jest właśnie problem, że różne pomieszczenia wychładzają się w różnym tempie. Dlatego preferuję pracę stałą a nie od termostatu. Jest harmonogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak są głowice to termostat dajesz w pomieszczenie gdzie najszybciej się wychładza , a resztę pomieszczeń pilnują głowice w tedy ma to sens . Jeśli jest praca na czas to można spróbować ustawić takie cykliczne odpalenia , ale jak kolega delikatny i dom szybko się wychładza to odpada , dopóki nie miałem termostatu to sam tak paliłem i spalanie naprawdę było małe , oczywiście jak temperatura na zewnątrz spadała to harmonogram zmieniałem , ale u mnie tez dom tak szybko się nie wychładza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano przy tej mocy kotła już raczej nie zejdziemy poniżej tego 2,5 worka. Poeksperymentowaliśmy trochę, ucięliśmy spalanie o połowę. Temat w sumie można zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł nie nada się do pracy ciągłej , muszą być długie postoje Bufor , albo porządnie wysterowany rozbiór ciepła Pozdrawiam .))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.