Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metalfach smart eko 15kw


Przemek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piec mam od lata . Pierwszy raz doczynienia mam z takim piecem kiedys tylko zwykly kopciuch. Problem tkwi w tym ze chyba pali za duzo ekogroszku. Z tego co czytdlem to przy mrozach powinien spalac do 25kg na dobe. A srednio spala 15kg 20kg na 12h. Podlogowego ogrzewania mam 25m2 a calej powiezchni 65m2 docelowo bedzie 110m2.  Sterownik silver pionier elektryk. Ekogroszek diablo. Dodaje zdiecia sterownika i pomp . Nie moge ustawic czasu podawania i przerw. Jedynie w opcjach jest czas w podtrzymaniu. 

20181002_083022.jpg

20181002_083035.jpg

20181002_083258.jpg

20181002_083258.jpg

20181002_083051.jpg

20181002_083322.jpg

20181002_083822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś Ci pomoże,  ale masz skopana instalację i 2 razy za duży kocioł, w tym tkwi największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

Może ktoś Ci pomoże,  ale masz skopana instalację i 2 razy za duży kocioł, w tym tkwi największy problem.

Co jest nie tak w instalacji? Slabo orientuje sie na hydraulice. A ten bufor to mam rozumiec ze trzeba zalozyc dodatkowy zbiornik?  Zeby magazynowal ciepla wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Przemek99 napisał:

A czemu plastik jest taki zly?

Bo np. ma max. temp. 95C.

Kotły na paliwo stałe mają pewną bezwładność, która wpływa na układ, mimo zatrzymania procesu.

Ale to nie tylko to (Twoja technologia), masz układ zamknięty? Widzę naczynie przeponowe.

Pozdrawiam

 

 

Informacyjnie:

Jeżeli chcemy uzyskać merytoryczną odpowiedź lub skłonić kogoś, żeby spojrzał na Twój problem, to wypadałoby:

Zamieścić informację o:

- typie pieca, link do instrukcji lub skan,

- sterownika pieca, link do instrukcji lub skan,

- opis układu poza piecem, brak zaworu mieszającego lub 3D, 4D, bufory, itp. (o ile wiesz o co chodzi).

Obowiązkowo, jak najwięcej zdjęć pieca i instalacji.

PS

Dla Twego i rodziny bezpieczeństwa, raczej nie wcielaj w życie postów, które nie odwołują się do powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemek99 napisał:

Co jest nie tak w instalacji? Slabo orientuje sie na hydraulice. A ten bufor to mam rozumiec ze trzeba zalozyc dodatkowy zbiornik?  Zeby magazynowal ciepla wode

O jaki dodatkowym zbiorniku mówisz :-)? Bo widzę tylko naczynie przeponowe ok. 20L.

Zbiornik buforowy to ok. 1000 - 5000 L,  w zależności od powierzchni do ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bonanza napisał:

Bo np. ma max. temp. 95C.

Kotły na paliwo stałe mają pewną bezwładność, która wpływa na układ, mimo zatrzymania procesu.

Ale to nie tylko to (Twoja technologia), masz układ zamknięty? Widzę naczynie przeponowe.

Pozdrawiam

 

 

Informacyjnie:

Jeżeli chcemy uzyskać merytoryczną odpowiedź lub skłonić kogoś, żeby spojrzał na Twój problem, to wypadałoby:

Zamieścić informację o:

- typie pieca, link do instrukcji lub skan,

- sterownika pieca, link do instrukcji lub skan,

- opis układu poza piecem, brak zaworu mieszającego lub 3D, 4D, bufory, itp. (o ile wiesz o co chodzi).

Obowiązkowo, jak najwięcej zdjęć pieca i instalacji.

PS

Dla Twego i rodziny bezpieczeństwa, raczej nie wcielaj w życie postów, które nie odwołują się do powyższego.

Uklad zamkniety mam bo nie ma gdzie zamontowac zbiornika do ukladu otwartego. A pisałem jaki mam sterownik i jaki piec. Sterownik pionier elektryk silver. http://www.pionier-elektryk.pl/produkty/1-fl-310-lg-rtc

Zaworu mieszajacego z silownikiem niem mam. Ekogroszek 24mj diablo. Jest jakis zawor mieszajacy przed pompa od ogrzewania podlogowego.

A co do buforu to pytalem sie czy to ma byc taki spory zbiornik z woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.