Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki zasobnik wody czy może lepiej dwa oddzielne.


bula258

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem w trakcie robienia kotłowni w modernizowanym domu. Na obecną chwilę mam piec gazowy BUDSRUS GB072-24 V2 podpięty w stara instalację grzejniki na parterze docelowo w całym domu będzie ogrzewanie podłogowe na razie jest tylko u góry. W tym roku będę miał zakładane kolektory słoneczne. Mam w planach też kominek z płaszczem wodnym jednak przez duże koszta odkładam go na później. Chciałbym to wszystko zgrać. Hydraulik mówi mi że potrzebuje zbiornik tzw. kombinowany dla tylu układów. Dla 4 osobowej rodziny ile litrów będzie mi potrzebne? Bo też czytałem że przy kominku z płaszczem 500l to min. Czy lepiej zastosować dwa jeden do kolektorów CWU i osobny do C.O.? Czy można tyle układów wpiąć w jeden duży zbiornik? Chodzi mi żeby wykorzystać kolektory jak najbardziej efektywnie. Dodam jeszcze że montaż kolektorów mam refundowany i w wycenie zaproponowali mi zbiornik 250l na to się nie zgodziłem bo wydaje mi się za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będę chciał do tego układu kiedyś podłączyć kominek z płaszczem? Bo naprawdę nie rozumiem jak by to miało działać z jednego zbiornika idzie woda na CO i CWU? Przy piecu gazowym,  kolektorach i kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się w dwa zasobniki, bo tego nie opanujesz przerabiałem już takie cudo. Lepiej jeden większy, ale dostosowany do potrzeb zużycia wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi dużo mi to rozjaśniło. Ktoś może polecić z własnego doświadczenia jakiś zbiornik lub sprawdzonego producenta? I czy ważne jest posiadanie zbiornika z Anodą Magnezową jest to konieczne czy nie potrzebny bajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.