Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie instalacji CO


wladziu22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Potrzebuję Waszej pomocy. Załączyłem poglądowy rysunek rozmieszczenia rozdzielaczy i koniecznych powierzchni do ogrzania ogrzewaniem pogodowym oraz przewidywana liczba pętli. Ogrzewanie kondensatem 24kW + zasobnik 150 l.
Parter użytkowy jest zerżnięty z mojego projektu domu (ale nie było podłogówki w gabinecie). Cała reszta (piwnica, garaż oraz piętro ) to są w projekcie kaloryfery, a  ja chcę podłogówkę wszędzie.

Umiejscowienie rozdzielacza nr 2 jest w już docelowe.
Rozdzielaczem nr 2 nie jestem w stanie zasilić lewej strony na obrazku, bo to poziomy niżej i nie ma już wolnych "przejść'' żeby poprowadzić pętle.


Mógłbym przenieść rozdzielacz nr 1 np do garażu i zlikwidować 3 i 4, ale wtenczas mam do pokonania drogę z garażu: ok 4m po podłodze i ok 0.6m w pionie, żeby wejść na poziom parteru mieszkalnego do przedpokoju, np pod schodami. Dlatego każda pętla miałaby ok 7m (14m zasilenie i powrót) dodatkowo do pokonania. Nie wiem czy tam można.
Dodatkowo do pokonania byłyby piony z garażu: 3m do góry do pralni i 3m w dól do piwnicy. Również nie wiem czy ta można zasilać pętle.

Chciałbym prosić o fachową opinie co do ilości koniecznych rozdzielaczy do podłogówki oraz propozycję prowadzenia rur zasilania (konkretna średnica rury pex).


Nie wiem:
- czy rury zasilania powinny mieć np 20 lub 26 Pert/Al/Pert.
- jak pogodzić liczbę rozdzielaczy i rozmieszczenie rozdzielaczy z poziomami do pokonania ?

Bardzo proszę o fachową poradę.

9430648400_1580065433.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłogówka ma być jedynym grzejnikiem tego domu to trzeba ją policzyć i to dobrze , szczególnie że chcesz to napędzać z kotła gazowego kondensacyjnego.

Podaj nie powierzchnie, a długości pętli , rozstaw rur, przepływy a nie twórz partyzantki, tu nie ma co pomagać - to trzeba policzyć - najpierw OZC, potem ogrzewanie i cały dobór rur i pozostałych elementów. 

Tym bardziej że pewnie chcesz robić instalację samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie tego nie zrobisz, ale rób i będziemy cię długo na forum oglądać.

Porządne obliczenie wychodzi po za ramy porad forumowych - możesz sam to przeliczyć i pytać o szczegóły

albo zlecić projekt i wtedy cie głowa nie boli oraz masz pewność że będzie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie odprowadzałeś mi czy moje dane z projektu do czegoś się przydadzą? 
Jakoś  instalatorom wystarczyło to co im dałem i wycenili co ile będzie kosztowało, ile będzie metrów pętli itp. Skoro oni nie potrzebują super projektów, każdy ma swoje wizje instalacji jak ma wyglądać, to w jakim celu ja miałbym palić drugi raz za projekt skoro już mam 40% gotowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ,masz kumatych instalatorów to nie wiem po co pytasz, rób bez pytania.

Jak chcesz odpowiedzi na swoje pytanie 

16 minut temu, wladziu22 napisał:

czy moje dane z projektu do czegoś się przydadzą? 

to rzucasz monetą i albo będzie bobrze albo źle, nie podałeś żadnych danych, więc nie mogę na twoje pytanie odpowiedzieć.

Ale znając życie na pewno będą niedobre w 40% lub więcej.

Zdaj się na swoich wykonawców ale zapłać jak instalacja będzie grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wladziu22 napisał:

jak nie potrafisz lub nie chcesz mi pomóc

Aby ci prawidłowo pomóc musiałbym poświęcić 2-3 popołudnia na liczenie tej instalacji , a tego mi się nie chce robić.

Więc pomińmy milczeniem mój udział w tym temacie, gdyż nie da się na twoje pytania odpowiedzieć w jednym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sambor napisał:

Kup ciepłe kołdry i flanelowe pidżamy , to nie będzie grzać jak trzeba.

Tak napisałem ci w poście #2 co i jak, a ty dalej drążysz temat pisząc bez sensu i obrażąjąc innych

8 godzin temu, wladziu22 napisał:

Ty o to sposobem straciłem 4 h zycia na czytanie i generowanie kodu oraz obrazków by uzyskać Twoje wypociny.

Ale powiem ci, że to żadna strata, strata to dopiero będzie po wykonaniu tej instalacji wg twojej koncepcji.

Powodzenia.

PS

8 godzin temu, wladziu22 napisał:

A moderacja spi

Tu nie obóz pracy aby moderacja zmuszała kogoś do pracy na żądanie innych.

Jak chcesz pomocy to poproś, chcesz projektu to zleć i zapłać, wtedy masz pewność że jest dobrze.

Pomoc  dostałeś w odpowiedziach powyżej, że to co planujesz nie będzie prawidłowo działać, a ty dalej temat drążysz- po co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.