Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki nie grzeją od połowy w dół


Skolmet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem od pewnego czasu. Mieszkam w budynku oddzielonym na dwa mieszkania... posiadamy kocioł na pelet firmy lazar typ smart fire 22

do czego zmierzam, w tym sezonie grzewczym. Od jakiegoś czasu w naszym mieszkaniu, praktycznie 3/4 wszystkich grzejników, zaczęło grzać tylko od połowy w górę a od połowy w dół są zimne. Nadmienię że są to grzejniki starego typu montowane w latach 80... Co zrobiłem do tej pory:

-wszystkie grzejniki są odpowietrzone.

-Ustawiłem kocioł na 60stopni grzania i włączyłem pompkę przy piecu na 3 bieg

-zakręciłem wszystkie grzejniki i zostawiłem Jeden odkręcony i po jakimś czasie zaczął grzać cały ale gdy odkręciłem resztę grzejników znów grzała sama góra. 
- dobiłem wodę do instalacji

część grzejników posiada termostaty część zwykłe zawory...

nadmienię że W drugim mieszkaniu. Piętro wyżej  wszystkie grzejniki grzeją normalnie. 
 

nie mam już pomysłu co jeszcze bym mógł zrobić. Nadmienię że rok wcześniej wszystko było W porządku. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł i podpowie mi co mogę jeszcze zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik zawsze u gory bedzie cieplejszy niz na dole gdyz tak dziala. Rozumiem ze na gorze jest goracy a na dole (calkiem) zimny.

Ogolnie to przeplyw wody jest za maly = mala wydajnosc pompy CO, cos innego w instalacji "zżera" przeplyw np. lewy bypas, glowica termostatyczna przymknieta (osiagnieta temperatura w pomieszczeniu), glowica przyblokowana, zawor powrotny na grzejniku zdlawiony, grzejnik zamulony, inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperatura pomieszczenia, w którym jest grzejnik osiągnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gmaj22 napisał:

A temperatura pomieszczenia, w którym jest grzejnik osiągnięta?

 

19 godzin temu, PioBin napisał:

Grzejnik zawsze u gory bedzie cieplejszy niz na dole gdyz tak dziala. Rozumiem ze na gorze jest goracy a na dole (calkiem) zimny.

Ogolnie to przeplyw wody jest za maly = mala wydajnosc pompy CO, cos innego w instalacji "zżera" przeplyw np. lewy bypas, glowica termostatyczna przymknieta (osiagnieta temperatura w pomieszczeniu), glowica przyblokowana, zawor powrotny na grzejniku zdlawiony, grzejnik zamulony, inne...

Dzięki za odp. Temperatura nie jest osiągana w pomieszczeniach. Nadmienie  Ze w zeszlym roku wszystkie grzejniki grzały prawidłowo. Problem nastąpił w tym roku i praktycznie na wszystkich grzejnikach. Jedynie w jednym pokoju grzejnik grzeje normalnie. 
 

grzejniki u góry są ciepłe u dołu na powrocie bardzo letnie. Już nawet próbowałem bawić się kryzowaniem i nic to nie pomogło. 
 

jedynie jak zakręciłem wszystkie grzejniki i zostawiłem jeden odkręcony to po czasie zaczął grzać cały. Jak odkręciłem reszte grzejników to ten co zaczął grzać znowu zrobił się u dołu bardzo letni a na górze jest cieplejszy... piony muszą być sprawne gdyż na drugim piętrze w drugim mieszkaniu grzejniki grzeją dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznij od podstawowej rzeczy: wyczyść filtr przed pompą CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.