Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Grzeje Dół Grzejnika


jan3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciał bym zapytać czy po przeróbce zasilania grzejnika i założeniu zaworu termostatycznego (zwykłego) może grzać tylko połowa grzejnika,oczywiście instalacja grawitacyjna .Fachowcy od remontu kuchni wpuścili siostrze zasilanie grzejnika w ścianę i teraz grzeje do połowy grzejnik 140 cm panelowy, dotychczas był  blaszany żeberka.Mówiłem siostrze żeby nie redukowali od razu na 1/2 cala przy pionie tylko przy grzejniku i podobno tak zrobili . Pion jest zabudowany płytą kg rury w ścianie a grzejnik nie grzeje do połowy.Czy jest sens wymieniać zawór z zwiększonym przepływem czy też na załamaniach są za duże opory.Dodam jeszcze że fachowcy wymienili zawór na powrocie na śrubunek kątowy ale to nic nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciał bym zapytać czy po przeróbce zasilania grzejnika i założeniu zaworu termostatycznego (zwykłego) może grzać tylko połowa grzejnika,oczywiście instalacja grawitacyjna .Fachowcy od remontu kuchni wpuścili siostrze zasilanie grzejnika w ścianę i teraz grzeje do połowy grzejnik 140 cm panelowy, dotychczas był  blaszany żeberka.Mówiłem siostrze żeby nie redukowali od razu na 1/2 cala przy pionie tylko przy grzejniku i podobno tak zrobili . Pion jest zabudowany płytą kg rury w ścianie a grzejnik nie grzeje do połowy.Czy jest sens wymieniać zawór z zwiększonym przepływem czy też na załamaniach są za duże opory.Dodam jeszcze że fachowcy wymienili zawór na powrocie na śrubunek kątowy ale to nic nie zmieniło

po zainstalowaniu termostatu grzejnik może być ciepły tylko w części ponieważ zawór dostarczy tyle ciepła na ile jest ustawiony. Osobiście proponuję zamontować pompę co. elektroniczną o wysokości podnoszenia minimalnie powyżej najwyższego grzejnika. Sam "przerabiałem" problem grawitacji kilka lat temu stąd taka rada. Obecnie mam taką pompę i termostaty, a układ pracuje poprawnie pomimo zredukowanych dość mocno przekroi rur. Problemem jest cichy hałas przepływu wody w rurach w największej ciszy w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być zaw o zwiększonym przepływie i jak najkrótszy odcinek rury 1/2"

Oczywiście jak najmniej kolanek

Każdy zakręt to dodatkowe opory

I tu jest chyba największy problem teraz zasilanie i powrót grzejnika jest w kształcie litery c,może ładnie wygląda ale przy grawitacji to nie przejdzie.Spróbuje wymienić jej zawór jeśli nie pomoże to pompka,lub trochę chłodniej w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.