Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto zmienic na kociol kondensacyjny


weride

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakis czas temu zakupilem dom z rodzicami na pol. Moje pietro. Ogolnie, wszystkie media sa osobne (liczniki na prad, gaz jak i woda). U mnie zamontowany kociol vaillant turbotec pro wraz z 5 grzejnikami. Kociol wisi w lazience na pietrze a wylot idzie przez zewnetrzna sciane. Z racji, ze robie generalny remony chce zrobic wszedzie podlogowke i usunac grzejniki. Moje pytanie czy jest sens kupic nowy, kondensacyjny kociol i umiejscowic go w piwnicy i zamontowac wklad do komina tak aby uzyskiwac kondensacje? Ile +/- oszczednosci w % jest z kondensacji?

Druga sprawa, ze mysle nad kodlem Buderus logamax plus gb122-24K H. + sterownik rc310. Dobry wybor? 

 

Metraz pietra to 64m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo kolego za zainteresowanie tematem. W takim razie kociol zostanie na swoim miejscu. Duzo roboty z tym odeszlo. A co do wymiany kotla, oplacalnym jest wymienic obecnego vaillanta ktory ma 8lat? Przed sezonem wezwalem serwisanta. Sprawdzil, przeczyscil, powiedzial ze jest jeszcze ok. Ale zuzycie gazu nie zachwyca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewalem mieszkanie 45m2 kotlem termeta tyle ze silver. Srednio bylem zadowolony. Czesto albo buchanie kotla albo problem ze zlapaniem zaplonu. Wzywalem 3roznych fachowcow z serwisu termeta, po wizycie wszystko smigalo ale po jakims czasie problem pojawial sie czesciej lub rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniasz sposób ogrzewania na niskotemperaturowy to jak najbardziej pasuje do tego kocioł kondensacyjny . Przy remoncie nie zapomnij tylko o wykonaniu odpływu kondensatu z kotła . Oszczędności powinny być odczuwalne pod warunkiem że podłogówka będzie dobrze wyliczona pod kocioł kondensacyjny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odplywie z kondensatu wiem, bo mialem juz stycznosc z kotlem kondensacyjnym. Nie mialem natomiast z podlogowka. Co znaczy dobrze wyliczona podlogowka pod kociol? Jutro przychodzi gosc od podlogowki by zobaczyc temat, a ja lubie nieco dowiedziec sie samemu przed wizyta fachowcow. Z fachowcami wiecie jak bywa u nas.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz chłopie Golda. Cichutko i bezawaryjnie, poza tym ma szeroką modulację i jest niedrogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.