Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz TECE - jaki?


jerryxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamawiałem w hurtowni rozdzielacz TECE z pompą WILO do podłogówki na 7 obiegów. I kiedy już go odebrałem to bardzo zdziwiłem się wyglądem.

Myślałem, że TECE na tylko jeden model rozdzielaczy - na zaworze trójdrogowym.

Jednak dostałem rozdzielacz TECE z podmieszaniem typu bypass (bez zaworu trójdrogowego).

Sprzedawca powiedział mi, że ten, który otrzymałem to nowszy model. Osobiście na tym się nie znam, dla mnie plus jest taki, że ten, który dostałem jest krótszy i łatwiej będzie go zamontować.

Powiedzcie proszę, czy ten z bypassem będzie tak samo dobry do pieca na pellet?

(Załączam zdjęcia poglądowe obu)

tece 3d.jpg

tece by.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa dadzą ten sam efekt tylko działają inaczej.

Ten z zaworem 3d działa przez termostat który pilnuje zadanej temp za zaworem.

Ten drugi to mieszacz pompowy. Temperatury zasilania podłogi pilnuje głowica z czujnikiem zanurzeniowym, która reguluje przepływ zmniejszając lub zwiększając ilość wody z zasilania

Jest jeszcze trzecie rozwiązanie, dające największy komfort ale też droższe - zawór 3d + siłownik sterowany pogodowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nowszy model to ten na pierwszym zdjęciu z zaworem 3d Afriso , dedykowany pod kotły kondensacyjne , oraz pod kotły na paliwa typu węgiel ,pelet, itp , to drugie zdjęcie przedstawia rozdzielacz który raczej jest przeznaczony do kotłów na  wegiel , pelet  itp.  pod kocioł kondensacyjny też może być, ale  żeby poprawnie działał trzeba spełnić określone warunki, takie jak zasilanie rozdzielacza o 20 st wyższe niż to które jest założone w projekcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do kotłów kondensacyjnych. O ile mamy 100 % podłogówki, to każdy mieszacz, czy to pompowy, czy 3D, to dwa grzyby w barszcz. Lepiej bezpośrednio z kotła zasilać pętle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 Tak masz rację ,ale nie każdą instalację da się zasilić bezpośrednio z kotła , czasami jest tak że ktoś robi remont  wymienia kocioł , robi parę obiegów podłogowych , czasami potrzebna jest dodatkowa pompa bo ta w kotle jest zbyt słaba do naszej instalacji . Nie można zamontować sprzęgła lub grupy pompowej .... ogólnie każda instalacja jest inna i w gestii instalatora lub projektanta powinien  być poprawny dobór elementów do instalacji .  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jerryxyz napisał:

Jednak dostałem rozdzielacz TECE z podmieszaniem typu bypass (bez zaworu trójdrogowego).

Sprzedawca powiedział mi, że ten, który otrzymałem to nowszy model. Osobiście na tym się nie znam, dla mnie plus jest taki, że ten, który dostałem jest krótszy i łatwiej będzie go zamontować.

Wiara w potęgę nowości jest przeogromna, a sprzedawca to bezczelny kłamca!

Ten z bypassem jest na rynku ponad 30 lat i teraz mało kto go kupuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy w szafce czy w kotłowni. Ja bym pompy i zawory umieścił w kotłowni i do rozdzielaczy podał wodę o obniżonej temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.