Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahania ciśnienia CO + CWU, hałas z komina


cuseeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po ostatnim przeglądzie okresowym pieca ciśnienie w instalacji zaczęło bardzo się wahać. Do tej pory było na zimnej instalacji 1,2. na grzaniu CO 1.4, na grzaniu CWU 1.7 bar. W tej chwili grzanie CO oscyluje w granicach 2 bar, a ciśnienie zimnej instalacji cały czas spada, dochodzi nawet do zera. Uzupełnię i znów to samo się dzieje, wokół pieca sucho. Co ciekawe podczas grzania CO ciśnienie utrzymuje się, nie spada. Co serwisant mógł zepsuć? Pomijając fakt że obiecał to naprawić, ale boję się użytkować tej instalacji w takim stanie.

Ogrzewanie podłogowe + 1 grzejnik + drabinka
Piec: Dietrich MCR3+
Zasobnik Biawar 126l
Naczynie przeponowe Refix na wodzie zimnej.

Druga sprawa od tego sezonu grzewczego zaczęły się jakby uderzenia, prawdopodobnie dobiegające z komina. Dzieję się to około 15 minut po wygaszeniu pieca, szczególnie słyszalne wieczorem po kąpieli. Instalator nie wie a serwisant twierdzi, że to wina źle zakończonego komina, wkład jest plastikowy natomiast góra metalowa, czy możliwe są aż takie naprężenia że powodują taki hałas? Są to zazwyczaj 1-3 huknięcia, z różną siłą.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CO też jest naczynie. W kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant był. Dwie godziny majstrował z piecem po czm stwierdził że wszystko jest ok ale ciśnienie zimnej instalacji nadal spada niemal do zera. Po rozgrzaniu idzie na 2 bary. Rzekomo instalacja jest mocno zapowietrzona. Tylko dlaczego przed przeglądem pieca wszystko było ok? Twierdził także że przy przeglądzie naprawił naczynie przeponowe bo źle pracowało. No chyba nie do końca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powietrzem nie powinny być aż takie skoki ciśnienia. Jak odpowietrzysz układ i dobiejsz ciśnienie do zadanej to skoki powinny być nie duże. Ze zgledu że ciśnienie rośnie wraz z temperatura wody. Do ile bar spada Ci na zimnym a do ilu na ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jak rok działo a teraz aż takie skoki to naczynie do wymiany. Przepona najwidoczniej padnięta. Ale żeby być 100% pewnym dobrze by było jakbyś sprawdził czy na naczyniu jest wentyl i nacisnął go jak leci woda to 100% wysiadła przepona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień obserwacji. Wyłączyłem na pół godziny pompy obiegowe. Po tym ciśnienie wzrosło o około 0.3 bar. Po włączeniu znów spadło i słuchać faktycznie powietrze krążące w instalacji. 

Druga sprawa te stuki niby z komina niekoniecznie są z komina. Brzmi to jak uderzenie hydrauliczne ale pojawia się kilkanaście minut po nagrzaniu wody w bojlerze. Najpierw jest mocne i głośne potem drugie ciche. Czasami na odwrót. Na dolocie zimnej wody jest naczynie przeponowe, może tu jest jakiś problem. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.