Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfort 20 KW - problem z kominem - smoła


robert1991

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomocy dla osoby z rodziny która ma problem z kominem przy kotle Defro Optima Komfort 20KW - kocioł jak w linku poniżej:

https://kotly.com.pl/produkt-kociol-defro-optima-komfort-20-kw-4094.html?l=pl



- problemy zaczęły się po wymianie starego bezklasowca na tego z poziomymi kanałami spalinowymi  - domyślam się że powodem jest temperatura spalin - po wymianie w międzyczasie przebyty pożar komina

- komin nieocieplony w ścianie szczytowej przechodzi przez nieogrzewany strych - od strony strychu ocieplony

- palone suchymi dębowymi odpadami z zakładu produkcji mebli(tzw klapkami bez lakierów itd)

- na krótkim obiegu wpięty zasobnik CWU który znacząco podnosi temperaturę powrotu 

- utrzymywana temperatura na kotle 70 stopni z miarkownikiem ciągu

Pytanie jak Waszym zdaniem temu zaradzić: 

- pierwszy krok jaki wujek chce wykonać to ocieplić komin w ścianie szczytowej - pytanie czy to pomoże?
- czy montaż regulatora ciągu może w jakiś sposób również pomóc 

- czy jedynym sensownym rozwiązaniem jest montaż wkładu kominowego?

Wiem że tematów z takim problem jest dużo ale każdy przypadek jest inny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palone z gory czy z dolu ???

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumialem dokladnie

Czy za kazdym razem rozpalanie od gory

Czy tez 1 razpalasz od gory a potem dokladanie

To drewno raczej sezonowane nie jest ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo kiszenie drzewa albo zbyt duża wilgotność mam ten sam kocioł i też przerabiałem smole w kominie potem w mieszkaniu aż w końcu trzeba było wstawić komin z blachy ale problem rozwiązało palenie od góry i drewno suche max do 15 procent.

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kolos 20 kw, 2.6 m2 wymiennika,zależy co ogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dom jak twój  i komin jak twój i  tez komin idzie przez nieogrzewany strych - po kilku miesiacach po wymienie starego na nowy piec DS z palnikiem ceramicznym  temperatura spalin spadła przez co komin mi zaczął zamakac od góry - ale mozna to łatwo  - wełna skalna z leroja - ja dałem 5cm plus kawałek sznurka aby obwiązać komin . - powiem ci pomogło bo komin nie zamaka plus dom sie tak nie wychładza - bo te kominy bez ocieplenia robiły jak chłodnice - wyziebiały dom. 

Jc zrób na razie takie cos na strychu- najlepiej zrobić też na zew dachu + obic komin blachą - ale teraz ociepl sam komin co masz pod dachem

bierz tylko skalną taką w kostkach - bo ją sie zakłada na zakładke - koszt nie duży naprawde kupiłem chyba 20bal za ok 450zł - ale kominy mam 2   po 2.5 m dł 0.5m szerokosci i 6m wysokie 

A jak to nie pomoże to wkład bo - lepsze to niz wykwity pod tynkiem i smród w domu.

Jc drewno którym palisz jest chyba lekko wilgotne troche - aby lepiej sie paliło spróbuj wyłożyć ruszt tak w 70% cegiełkami szamotowymi takimi 2.5cm grubosci - poprawi to jakosć spalania drewna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.