Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus GB 062 24kW problem z grzaniem


Grzesiek1010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam piec Buderus GB 062 24kW + steronik RC310 bez zamontowanego czujnika zewnętrznego 

Było wszystko dobrze do czasu wizyta Pana serwisanta piec przestał grzać 
Dom 173m2 

Na dole podłogówka + grzejnik łazienka + grzejnik garaż 
na górze grzejniki łazienka + 4 pokoje + pralnia 


Wszystko do tej pory grało dobrze zaprosiłem Pana serwisanta w celu odebrania pieca i podpisana gwarancji coś poprzestawiał i jest tragedia
C.W.U działa dobrze tutaj bez zastrzeżeń ale ogrzewanie !

Wcześniej miałem tak 

Temp obniżanie 21,5 > ogrzewanie 22,5
Godziny ogrzewania od 16 do 1 szliśmy spać było przyjemnie ciepło temp do rana się utrzymywała 

Temp ustawiona na piecu 55'

Podłogówka była ustawiona na zaworze AFRISO mieszający 3drogowy w pozycji "3" podłoga była przyjemnie letnia a swoją drogą piec grzał wodę która zasilała grzejniki na górze jak było za gorąca termostatem regulowałem temp na grzejnikach 

Od wizyty Pana serwisanta grzejniki są LODOWATE 
Piec w trybie ogrzewania załączą się na 2-3 min podgrzeje wodę do 55' po czym temp spada do 29-30 koniec 
Stwierdził, że to nie będzie działać bez czujnika zewnętrznego TYLKO DLACZEGO WCZEŚNIEJ DZIAŁAŁO ?!?!?!?

Kombinowałem w ustawieniach serwisowych RC310 ale za dużo tam nie ma do kombinowania 
Dziś specjalnie na noc ustawiłem temperaturę manualnie na 23' rano wstaje sprawdzam w salonie 19'5 !!!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że albo ustawił wysoką moc startową, albo ograniczył zakres modulacji i kocioł szybko dogrzewa i się blokuje na czas blokady palnika. Chyba, że jeszcze coś zakręcił albo przedstawił w układzie i jest ograniczony odbiór energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na moje telefony słyszę, że musi być czujnik zewnętrzny bo działać nie będzie tylko jakoś wcześniej działało 
Sprawdzałem w menu serwisowym kotła co tam jest z instrukcją ale grzebać tam nie będę bo się na tym nie znam 

Było dobrze prosiłem tylko o odebranie pieca to teraz w domu na górze mam lodówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nie jest koniecznością do działania. On może pozwolić oszczędzić. A wiesz jak było ustawione wcześniej, poszczególne parametry. Na własną rękę nie wolno zmieniać parametrów które wymagają użycia analizatora spalin, a resztę jeżeli ma się jako takie pojęcie można modyfikować w pewnym zakresie. I oczywiście zapisywać wszelkie zmiany, żeby można było powrócić do pierwotnych. I zmieniać po jednym parametrze, żeby wiedzieć co i jaki ma wpływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś, czy są otwarte wszystkie zawory i układy mieszające (bo nie znam instalacji). Musisz być pewien, że instalacja jest gotowa na odbiór ciepła i wtedy można kombinować z ustawieniami kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działało prawidłowo 
Zawory wszystkie otwarte 
pompa podłogówki grundfos ump3 włączona działa

Wszystkie grzejniki na górze otwarte na "6"

Było dobrze od 16 włączało się grzanie na górę szło max 55' na dole podłogówka była letnia 
Mamy na górze okna balkonowa + dachowe dziś rano jak wszedłem po telefon do pokoju który się ładował przez noc był lodowaty czyli piec przez noc się nie załączał 

 


Niestety nie wiem nie wchodziłem w ustawienia serwisowe pieca wcześniej 
Było dobrze prosiłem tylko o odbiór i ustawienie odpowiedniej mieszanki na propan 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ustawiał parametry pracy przed serwisantem, żeby to chodziło?  Może jego poproś o sprawdzenie co zostało zmienione. 

Serwisant pewnie ustawił spalanie (a może i nie) i wprowadził swoje ustawienia, które pewnie nie pasują do twojej instalacji. Było go nie wypuszczać z domu dopóki kocioł nie chciał współpracować z instalacją. 

Dołącz może więcej zdjęć z ustawieniami, to może ktoś podpowie co można zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3647142.html na podobnym forum są przydatne informacje, zarówno w tym wątku jak i innych. Ja nie znam kotła ani sterownika, tak że nie podam konkretnych ustawień, mogę jedynie naprowadzać na czym się skupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęlismy z żoną delikatnie zamarzać więc ustawiałem mu brutalnie temperaturę w pomieszczeniu +30 
Zadziałało bo zaczął grzać non stop od 18 do teraz wreszcie jest ciepło 
Ale musi to być poprawione żeby piec działał wg planu który mu ustawiłem do jutra wytrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.