Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sterownikiem pokojowym Tech SP Lux


Jedrzej30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam problem ze regulatorem pokojowym SP Lux podłączonym do pieca Defro Agro Uni 25KW ze sterownikiem AG Lux. Instalacja aktualnie z zaworem 4 drogowym jednak bez sterowania elektronicznego. Zawór ze sterowaniem już zakupiony jednak jeszcze nie zamontowany. Problem dotyczy świeżo zamontowanego regulatora pokojowego, a mianowicie regulator ten prawidłowo jest rozpoznawany przez piec i wszystkie parametry są wyświetlane również prawidłowo. Rzecz w tym, że po wybraniu opcji sterowania np. pompą CO lub piecem regulator ten po chwili wyłącza mi pompę lub piec przełącza w tryb podtrzymania i robi to pomimo nie osiągnięcia zadanej temperatury na regulatorze pokojowym. Zupełnie nie rozumiem dlaczego się tak dzieje. Czy ma to jakiś związek z brakiem zaworu 4 drogowego ze sterowaniem? Ktoś się orientuje w tych sterownikach i może mi jakoś pomóc? Dodam że wejście w menu na sterowniku pieca automatycznie uruchamia pompę lub palenie w piecu w zależności od tego co mam wybrane w menu instalatora. Po wyjściu jednak z menu znowu rozłącza wszystko po około 10 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ja zapytam się o cos innego posiadam kocioł ze sterownikiem Defro AG i zakupiłem Regulator pokojowy spk lux lecz po wejsciu w ustawienia  i chcąc zmienić tryb pracy np. z ogrzewania domu na priorytet bojletra wyświetla mi się komunikat "Brak możliwości zmiany trybu pracy pomp przez regulator pokojowy" Czy ty też tak masz. Nie posiadam zaworu czterodrogowego.

IMG_20200923_100014.jpg

IMG_20200923_100049.jpg

IMG_20200923_100427.jpg

IMG_20200923_100501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten SPK LUX w ogóle współpracuje z tak starym sterownikiem kotła? Wątpię, ale najprościej zadzwonić do Techa, mają w miarę ogarniętą infolinię póki nie zacznie się sezon grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • eliks zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.