Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol defro sterownik SPK Lux bezprzewodowy problem z sterowaniem temperatura w domu


WoznikMa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kocioł defro Duo Uni. Zamontowałem do niego bezprzewodowy regulator pokojowy SPK Lux poprzez zestaw ST 260.

Mogę aktualnie sterować temp kotła oraz wody, niestety nie wiem dlaczego nie działa zarządzanie temperatura w domu.

Temp zadana 21 stopni, w domu mam 24 a kocioł włącza ogrzewanie na dom. ( chodzi pompa CO a nie powinna )

Piec nie posiada żadnego zaworu mieszającego, jest on podłączony do instalacji poprzez wymiennik ciepła ponieważ posiadam jeszcze piec gazowy.

Nie mogę również zmienić trybu grzania czyli z priorytet bojera na przykład na tryb letni, mogę to zrobić jedynie na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji temperatury potrzebny jest zawór 4D żeby sterownik miał możliwość zmniejszyć temperaturę lub zmienić ustawienia na sterowniku kotła że w momencie uzyskania temperatury zadanej wyłącza pompę

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku musisz wybrać opcję:

regulator pokojowy>wybor regulatora> regulator rs

a następnie

regulator pokojowy> regulator pokojowy tryb>sterowanie kotlem>obniżenie zadanej CO

Wtedy płynnie przed osiągnięciem temperatury regulator będzie obniżał temp na kotle. Oczywiście tak trzeba ustawić przepływy na wymienniku, by nawet w obniżeniu nie zejść za nisko (sadza, smoła).

Jeśli chcesz wyłaczać też pompę, czego nie polecam, to

regulator pokojowy> regulator pokojowy tryb>sterowanie pompą  CO

 

Do tego nie potrzebujesz zaworu 4d.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w piecu odnosnie ustawienia regulatora mam tylko do wyboru regulator standard lub regulator tech. Uzywam regulatora tech SPK LUX wiec taki mam wybrany i to jest koniec mozliwosci jego regulowania pod katem regulatora.

 

W regulatorze tez niema opcji jak Pan opisal, aczkolwiek pompy wolalbym na stale nie wylaczac. Powinna sie wlaczyc gdy w doku jest za niska temperatura.

Caly czas pozostaje problem ze w domu jest cieplo a pompa od CO chodzi i obniza temp pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPK powinien Ci obniżać zadaną mieszacza jak jest zbyt ciepło. I na odwrót. Musisz wskazać czym ma sterować SPK w sterowniku na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wybrać regulator tech lub zrób aktualizacje oprogramowania. Sterownik tech i sok lux to jedno i to samo pomijając logo

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.