Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Na Jednym Poziomie


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów i proszę o radę chciałem zrobić centralne ogrzewanie w domku jednorodzinnym niepodpiwniczonym także w grę wchodzi piec kuchenny 2 funkcyjny o mocy 10 kW firmy Hydromax

pomieszczenia ułożone są jak na pokazanym rysunku rurki miedziane 18 mm z wyjściem na grzejniki 15mm. Piec jest bez żadnego sterowania więc nie zakładam zaworów termostatycznych na wyjściu z pieca chciałem założyć pompę i za nią trójnik na CWU i grzejniki muszę minąć 3 drzwi także sporo kombinacji z wpuszczaniem i wypuszczaniem rurek w podłodze. Moje pytanie brzmi czy przy tak prostej instalacji stosować jakieś dodatkowe urządzenia (rozdzielacze itd.?) czy po prostu poprowadzić wszystko trójnikami i kolankami. Boję sie że woda pójdzie obiegiem mniejszym i nie będzie dogrzany ostatni grzejnik po prawej stronie. Proszę o rady i nie pisać że trzeba fachowca wzywać czy tym podobne odpowiedzi :mellow: :o :D

post-2-1247777167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zawory termostatyczne z nastawą wstępną ,czyli tak zwanym kryzowaniem,montowane na wszystkich grzejnikach.

Można też zamontować zaworki tzw powrotne (na powrocie z każdego grzejnika)regulowane kluczem imbusowym. i ustalić tak przepływy żeby wszystkie grzejniki grzały optymalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o dzięńdobry wszystkim mam skonplikowane pytanko :D chciałabym sie dowiedzieć czy jak wstawie piec do centralnego do domku jednorodzinnego na piętro i bede tam grzewać 3 pomieszczenia to ogrzeje mi piec 4 jak jest na dole na parterze prosze o pilną odpowiedz na maila [email protected] :mellow: czy darady tak i bede miała ciepło w tym pomieszczeniu na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bypas na pompie ma sens tylko i wyłącznie wtedy gdy instalacja jest w stanie pracować grawitacyjnie - duże przekroje, brak zaworów termostatycznych. Jeśli tego warunku nie ma to bypas potrafi tylko zaszkodzić - woda gotuje się w grzejnikach i niszczy je od środka. Woda w naczyniu wzbiorczym nie "wywala" tylko wypływa do kanalizacji. W jej miejsce napływa zimna z sieci przez zawór pływakowy. I kocioł ma ciągłe chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też naczynie wzbiorcze podłączyć tak jak nakazuje stara szkoła. czyli rura wznośna(bezpieczeństwa) z wyjścia kotła podłączona do naczynia od góry ,od dołu naczynia rura opadowa podłączona do kotła od strony powrotu, a z boku naczynia

(w górnej części) rura przelewowa z odpowietrzeniem. Przy takim podłączeniu w przypadku zagotowania wody wrzątek(nagazowany) wpływa do naczynia z góry nad lustrem wody ,para uchodzi przez rurkę odpowietrzającą ,woda spływa z powrotem do kotła,nie następuje wypchnięcie wody z naczynia przelewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY PROSZE

dzięńdobry wszystkim mam skonplikowane pytanko chciałabym sie dowiedzieć czy jak wstawie piec do centralnego do domku jednorodzinnego na piętro i bede tam grzewać 3 pomieszczenia to ogrzeje mi piec 4 jak jest na dole na parterze prosze o pilną odpowiedz na maila [email protected] czy darady tak i bede miała ciepło w tym pomieszczeniu na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.