Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój pierwszy raz z holzhaus.


DzonyZerg

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowo. Niestety moje muszą u dołu być szczelne by kury teściowej nie nosiły tam jajek. To trochę pracochłonne i spowalnia odbiór wilgoci. Wiatr suszy dużo bardziej niż temperatura.

Na YouTube bodaj są filmy instruktażowe. Nie są potrzebne. Trzeba coś wbić by sznurem wytyczac okrąg. Od sznurka układam pod zewnętrzna stronę polana by chylily się ku wnętrzu. Cała konstrukcja zakleszcza się ku wnętrzu jak ceglane stropy. Co do daszku to niestety nie będzie chyba takie łatwe. Nakrycie powinno być takie by proces sezonowania był szybki. Myślę że wzorem innych dam folie, jednak musi ona umożliwiać ruch powietrza. Widzę to tak że klasycznie u góry jako nakrycie układa się szczapy czy deski jak dachowke. Sądzę że wytrzymałość od wiatru to podstawowa cechą tej metody. W wysokich górach czy na północy wiatr to najlepsza rzecz do suszenia. Nie ma szans by to przewrocic. Mój domek ma średnicę 230cm i ona jest chyba optymalna by łatwo ułożyć wypełnienie. Gdyby do środka tylko wrzucać to średnica może być większa i wręcz powinna bo to będzie efektywne.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ws

W dniu 1.02.2020 o 10:46, DzonyZerg napisał:

Walczę.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 

Współczujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego:) tak już jest w życiu. 7 dniowek opału na 2-3 lata to pryszcz. Jak e życiu nie musisz walczyć to nic nie będziesz miał ani nic potrafil.
Dużo lepszy sposób niż klasyczne stosy. Jak dołożysz coś innego niż (ustaw, lupbij) *5000 - przepuklina kręgosłupa to super sprawa

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.