Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny pierwszy zwój ślimaka podajnika


Gość Cemol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

- rozebrałem mechanizm podajnika by zakonserwować go na lato. Ślimak wygląda jak nowy, ale na pierwszym zwoju jest coś, co wskutek działania temperatury utworzyło jakby ceramiczną warstwę. Ta warstwa jest spękana i można ją kruszyć uderzając przecinakiem. Jak nastąpi odprysk, to pojawia się jakby szaroniebieski podkład. Ta warstwa to na 100% nie jest zendra powstała na skutek działania temperatury na stal. Co to w takim razie jest? Drugi i pozostałe zwoje są idealnie czyste. Mogło to powstać gdyby ktoś zanurzył cały pierwszy zwój w jakiejś gęstej farbie, ale po co?

Pozdrawiam

z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja + "produkty" z odgazowania wegla. Normalne. Lub sprawdzic czy za gleboko zar nie schodzi. Temperatura rury podajnika w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym był przeczulony, ale wysłałem te moje obrazki z opisem do serwisu DEFRO. Dostałem odpowiedź, że ta łuszcząca się warstwa na pierwszym zwoju ślimaka, to nagar powstały w trakcie spalania wilgotnego węgla o dużej zawartości siarki. Ten zwój ma kontakt z żarem i dlatego toto się tworzy. Nagar radzą wyczyścić. Myślę, że otrzymana informacja jest wiarygodna, więc można by powoli zamknąć temat. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar nie schodzi nisko, bo ślimak nie wpycha węgla do kolana. To jest kocioł z palnikiem rynnowym (DEFRO Sigma Uni). jak pisałem wcześniej, skłaniam się do przyjęcia tezy serwisanta, że jest to warstwa nagaru. Po oczyszczeniu, co nie było aż tak prostą sprawą jak się wydawało, nie stwierdziłem żadnych nadżerek w metalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.