Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro smart 24 kw jak skonfigurowac zeby mniej spalal


djejo18

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, djejo18 napisał:

A co z parametrem takim jak moc kotla? Moge go zmienic w zakresie od 50%do110%. To lipa czy jakas?

Teoretycznie kocioł w kl 5 powinien mieć możliwość prawidłowej pracy z modulacją od 30% - czyli i tak dużo za dużo jak na ten dom.

masz kocioł 24kW czyli pracujący w zakresie 8-24kW a potrzebujesz średnio 6kW,to wyjaśnij co sie dzieje z tymi 2kW lub więcej nadmiarowymi?

Po prostu uciekają i warto je zatrzymać, stąd proponowany bufor, nie musi być wielki ale w tym przypadku warto go mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visitor a jak to jest policzone ze 6kw to 36 kg doba? z lekka szperałem kiedys fora i niektorzy pala malo. i od czego to zalezy bo juz zaczynam miec metlik w glowie czy wogole jest realne spalanie 20 kg srednio doba czy mysze przykleic 100cm styropiany na sciany 200cm ziemia i 200cm wleny dach. rozumiem ze place za wygode majac taki piec tj. cena calego zestawu i teraz mam doplacac gory zlota przez 20 lat do tego interesu???

 

sambor gdy mi piec pracuje na mocy 50% to spalanie jest tylko troche mniejsze przyczym piec niedochodzi nawet do 60 stopni

 

moge go ustawic na dwu stan ale prosze was o ustawienie tego na start mniej wiecej dobrze bo niechce kolejnych godzin siedziec przed piecem

 

ponizej podeslalem aktualne ustawienia w pdf. w tym sterowniku sa jeszcze ustawienia pidu moze tam mozna cos ustawic 

apc 2 adaptive control (5).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 minuty temu, djejo18 napisał:

a jak to jest policzone ze 6kw to 36 kg doba?

Podales z cieplo wlasciwe zapotrzebowanie srednie, stale na poziomie 6 kW. Zakladamy, ze to sie zgadza. Pogode mamy nie letnia i nie zimowa. Czyli te 6 kW na obecna aure to w sam raz.

Wzialam jako wzor swoj palnik, ktory przy mocy nom 12kW spala 2,7-2-8 kg na godzine pracy. Cala dobe na takiej mocy moj kociol spalilby  65 kg. Gdyby moj kociol pracowal na polowie tej mocy non stop spalilby te 32 kg.. Masz co prawda inny kociol. Ale pellet jakikolwiek ma mniej wiecej te sama wartosc opalowa. Czyli az takiego przeklamania nie bedzie.

Nie mialem nigdy do czynienia ze sterownikiem Techa do pelletu. Dlatego tez nie chcialbym wprowadzac w blad. nie wiem tez jak tam skonstruowany jest soft. moge podrzucic screen swoich ustawien dla mocy 12,5 kW. Ustawienia dla 100, 50 i 30% mocy Z tym ze nadmuchu zbytnio nie bierz pod uwage. Bo u mnie nadmuchem  zarzadza sonda Lambda

 

 

Ustawienia na FF.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagladalem w ustawienia manualne ale zagladalem w ustawienia pid. I tam sa opcje takie jak min czas podawania. max czas podawania, min czas przerwy i max czas przerwy ale zastanawiam sie nad sensem pracy na pidzie. Skoro niby to ma dazyc do zadanej i oscylowac w niej to jest bez sensu. Ustawilem teraz bez pid i do ustawienia mam opcje:

Czas podawania 3 sek bylo chyba 9

Przerwa podawanis 15 sek bylo 7

Obroty wentylatora 73 bieg

Praca podtrzymania 2 sek

Przerwa podtrzymania 16 sek

Wentylator w podtrzymaniu 20 bieg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozebyc tak ze na tej rurze preizolowanej moga byc takie katastrofalne straty??? bo przypominam ze mam ok 20mb 2x32pn miedzy kotlownia a domem. ustawilem teraz na dwustan i watpie czy to zmniejszy spalanie przy tych ustawieniach ktore mam dlugo dluzej dochodzi niz z pidem a obnizenie pokojówki jak widze wogole nic nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.