Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Smart Ekopell 5 16Kw - Nowość Jak Ustawić :)


admund

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz ustawione temp pieca na 70 stopni i zanim dojdzie do 60 to sie wylacza bo osiagnal 23 stopnie pokojowka poczym zamyka sie 4d i po jakims czasie po wylaczeniu do chodzi do 60-75 a czasami to nawet dojdzie do niecalych 50. Ja uwazam ze ten pid(serwisant defro powiedzial mi ze ten pid sie uczy i ma jakies algorytmy ktore dostosowuja sie do instalacji itp itd) a na moje ten algorytm pisal chyba jakis głupek. Bo skoro mam histereze na pokojowce 0.5 stopnia i widzi ze temp spada to piec szybciej powinien reagowac a on jak osiagnie histereze pokojowki to odrazu otwiera zawor 4d na grzejniki i potrafi puscic 65 stopni kiedy na piecu pp chwili spada do 40 a czasami nawet ponizej. Jak to gowno ustawić. Mam teraz 50%mocy kotla min przerwa podajnika chyba 7 sek a maksymalna 20 i boje sie dawac wieksza moc bo juz mnie wku...a to spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z temperaturą powrotu dokładnie mówiąc z ochroną kotła? O zaworze 4D jako ochrona powroty są same negatywne opinie. Na powrocie powinien być zawór 3D stałotemperaturowy 55°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Bo masz zle ustawiony zawor Kolego. Defro stosuje sterowanie Techa. Ustaw minimalne otwarcie zaworu na np 20%. Zawpr po dogrzaniu pokojowki nie zamyka go calkowicie. Czas oczekiwania na uzyskanie temp np 1 min( tu trzeba doswiadczalnie ustawic dla osiagniecia stabilnosci) . Skok jednostkowy zaworu np 5%. I proporcjonalnosc ( zmniejsza sie skok zaworu gdy ten zbliza sie do temp zadanej na obieg) i tu nie pamietam ile ma byc zeby bylo w miare stabilnie. Jak pokojowy zglosi dogrzanie nie powinna wylaczac sie pompka. Pytanie czy zawor jest sterowany pogodowo? Jezeli tak ustaw w przypadku dogrzania pokojowki obnizenie zadanej od pogodowki o np 3-4 stopnie.  

Jak uzyskasz stabilnosc odbioru ciepla to i kociol bedzie zachowywal sie poprawnie. I na poczatek wylacz ochrone powrotu. Bo przy 4 D zawor bedzie wariowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok piec mam w budynku gospodarczym woda idzie ziemia w proizolce niecale 20mb do zaworu 4d za ktorym jest pompa na grzejniki. Przed zaworem 4d jest jeszcze pompka cwu. Na ppdlogowke idzie woda z 4d ta sama co na grzejniki do rozdzielaccza na ktorym jest glowica termostatyczna chyba z kapilara bo idzie jakis drucik z czujnikiem chyba, jeszcze tego nie rozkminialem. Ochrone powrotu mam ustawione nastepujaca:prog temp. 40 st temp poworotu 46. No i pompka od powrotu jest przy piecu. Mam ustawine pogodowke ale faza experymentalna -20=58 -10=52 0=45 10=36. Zrobie visitor te korekty i zobaczymy. W chwili obecnej piec mi wciagnal 22,59kg na dzien przy obecnych noc 2-3 stopnie dzien 6-10.Dokladnie. grzejnikow niestety niemam na rozdzielaczu a chcialbym w przyszlosci tak zrobic wiec narazie sa zrobione przez hydraulika w ukladzie niewiem jak to sie nazywa petlicowym. A ten uklad instalacji ktory przedstawilem cos obrazuje? Po nad to bardzo dziekuje za wskazowki porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zle mi z tym faktem ze mam wyłączyć ochrone kotla i niewiem co teraz poczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na temat instalacji podlogowych wiele sie nie wypowiadam. Z braku doswiadczenia. Krzywa grzewcza ustawiles sobie troche wysoko. A jak regulujesz obieg podlogowy? Ochrone powwrotu wylacz zeby ustabilizowac system. A potem zobaczysz jak sie bedzie zachowywalo po wlaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie podlogowka nagina tak jak na grzejniki z tym ze na rozdzielaczu mam glowice termostatyczna na 30 stopni. Reasumujac powinienem zamiast pompy na powrocie zamontowac 3d? Na sztywno czy z silownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki....uwazam ze to nie dobrze ze firma defro niema wlasnego forum gdzie sa specjalosci od tego zeby klient mial fachowa pomoc a nie tylko tony przepalonych nerwowo. Albo oni sie boja zdenerwowanych klientow i opini albo sami tego nie ogarniaja. Mi jeden serwisant powiedzial ze mam przeprowadzic ekspertyze energetyczna budynku...no ***. czyli zamiast pomoc doradzic to karzą wyrzucac poeniadze na lewo i prawo jak by niemozna bylo tego konsultowac tel. Drugi serwisant z infolini defro powiedzial mi ze mam zmienic moc kotla ze 100 na 75. A trzeci ze mam takie zapotrzebowanie energetyczne budynku wiec nic nieda sie zrobić. Doradcy najwyzszych lotow. W tych steroqnikach apc2 ktore wygladaja jak windows 95 jest bardzo duzo konfiguracji. Ale zeby samemu do tego dojsc raz to trzeba albo jakies szkolenie albo siedziec miesiac w kotlowni bo czas reakcji na zmiane ustawien i podsumowanie tych zmian to sa dni a nie godziny. Zeby kurde chociaz na wykresach bylo pokazane kiedy piec sie odpala. Teraz zalozylem nowy zeszyt gdzie zapisuje ile mi spalil ile mam popiolu co do grama. I nowe ustawienia. Mam nadzieje ze z czasem da sie to wszystko nam wszystkim ustawić ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ochrone narazie zostawie do niedzieli i zobacze co sie bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wybrałem Lagunę Edilkamina i mam święty spokój. Obawiałem się "przesiadywania" w kotłowni dlatego wybór padł właśnie na nią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pozmienialem to co mi podsuneliscie ale narazie ochrone powrotu zostawilem. Im dluzej na to patrze tym bardziej mnie denerwuje praca tego systemu. To wyglada tak. Piec sie odpala i grzeje pompa na grzejniki po progu...zawor sie otwiera. Temperatura na pokojowce dochodzi do zadanej wylacza sie pompa zawor zostaje otwarty na 100% ***. teraz gdy spadnie temp na pokojowce wlacza sie pompa gdzie 4d jest jiz otwarty na 100% i nagle na grzejniki idzie 40-60 stopni a na piecu spada do nawet 35. Krew mnie zalewa. Jak to poustawiac bo to dziala po starym....na dodatek mam moc na 50% z 24kw i zanim on sie nagrzeje to jest masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Patryk1809 mógłbyś przesłać jeszcze raz ustawienia pieca? Mam ten sam problem, dom 145 m2 dół podłogówka, góra grzejniki (łazienka i pralnia tez podłogówka) wody nie grzeje, bo jeszcze nie mieszkam ale pale cały czas. Na 7 dni potrzebuje 10-11 worków - Pellet lava. Piecem obecnie steruje termostat na dole temp zad 22,5 (histereza 0,3 stopnia) - ogólnie masarka. 
Temp zad 65, histereza 5 stopni, PID włączony, lambda wyłączona 

7DDA667A-DB78-4C80-A063-31F97A6C6E5C.jpeg

6BFB1B1F-36BB-4FB3-8A05-E454D14D0A37.jpeg

E0A4D396-F93B-45B5-A14C-D9942575EC1B.jpeg

97F6D1EA-DE64-4125-B99C-31A0DF0EE886.jpeg

2B086796-440B-4E1C-A696-3530C47CA473.jpeg

36AE6B52-4821-45FB-9B81-C7A7AC9D9A9E.jpeg

FD9D21FC-1E8B-437F-BEBD-598C37687995.jpeg

044FC4C5-448C-4711-961A-FDD12EA3E45C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 18:25, Patryk1809 napisał:

Moje nowe ustawie bez pid.  

W końcu udało mi się uzyskać to co chciałem od początku. 

20190215_181939.jpg

Mógłbyś przesłać jeszcze raz ustawienia? Jakie masz obecnie spalanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Przepraszam za moją długą nieobecność. Ustawień pieca nie mogę wam wysłać bo mój piec tej zimy pracował na zupełnie innych ustawieniach niż na tych na których były takie wykresy. Piece na pelet działają inaczej niż na ekogroszek i tutaj nic nam nie daje ze piec będzie pracował wciąż ... spali więcej albo tyle samo. Moje obecne ustawienia są fabryczne ale dodatkowo włączyłem taką opcje jak praca z podajnikiem zewnętrznym. Co za tym idzie ? A wiec piec sam sobie reguluje z jaka mocą ma pracowac według potrzeby. Raz jest to 2kW raz 10kW itp

 nie było zimy , spalanie ? Hmmm nie wiem. Tak rzadko zaglądałem do pieca że może spaliłem z 2tony. 
obecnie mam problem z tym jak go ustawić by spalał mało na grzaniu tylko wody. Bo niestety spalił 200KG przez 1,5 miesiąca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dużo? U mnie też gdzieś tak wychodzi. Dokładnie to ciut mniej, ale jeden podajnik na 2 miesiące nie wystarczy. Zależy jeszcze od jakości pelletu. Obecnie mam samą sosnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście ze dużo. Nie opłaca się w takim razie palić na samo cwu bo prądu tez zużyje mi bojler za około 100zl na miesiąc. Raczej liczyłem na to że jeden zasobnik starczy mi na jakieś 3miesiace. Wtedy widział bym sens palić piecem na ciepłą wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja się dziś gapnąłem, że instalatorowi coś poszło nie tak. Niby wetknął czujnik w bojler, ale nie wiem co on mierzy, bo nie temperaturę wody. Zadałem 50 stopni i do takiej piec nagrzewa wodę. W teorii, bo rzeczywista temperatura wody zmierzona na wyjściu bojlera to 60 stopni! Będę musiał przełożyć czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się niższej temperatury wody w kranie. Nikomu nie potrzeba 60 stopni ;)

Oby tylko sterownik nie szwankował. 

 

Ps. Oszczędności będą raczej nieznaczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy załącza Wam się piec w ciągu doby? Tak normalnie. Możecie dodać pojemność bojlera i ilość osób, będzie jakieś porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.