Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Smart Ekopell 5 16Kw - Nowość Jak Ustawić :)


admund

Rekomendowane odpowiedzi

To ile razy się odpali to zależy od kilku  rzeczy między innymi gdzie masz czujnik temperatury zasobnika , histerezy zasobnika , i czy stosujesz obniżenia nocne zasobnika . 

U mnie kocioł odpalał się przeważnie raz na dobę około południa aby dogrzać zasobnik do 50 st .

kocioł odpalił się doszedł na pełnej mocy do 75 st po czym się wygasił a pompa wyciągała ciepełko z kotła do zasobnika przeważnie przebijało do 52 st .

Zużycie peletu około 120 kl na miesiąc zasobnik 300l na 7 osób .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu też doszedłem do tego jak ustawić, aby kocioł odpalał się raz na dobę. Taki wynik spalania uzyskałeś stosując to obniżenie temp cwu w nocy?

Mam cwu ustawione na 52 st histereza 7. 3 osoby, bojler dokładnie nie wiem, ale co najmniej 200 litrów. Póki co tak to działa od kilku dni i nie jestem w stanie podać spalania. 

Czy też macie tak, że za każdym uruchomieniem zimnego kotła pojawia się alarm o niskiej temp powrotu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go wyłączyłem i cieszę się ciszą w kotłowni a nie chodzącym kotłem ;) zawsze trafiałem na to kiedy pracował bo przeważnie było to około godziny 20 jak łaski szły się kąpać. Moim błędem na pewno jest zbyt mały bojler który nam wystarcza ale piec jest na niego zbyt duży. Bo dłużej piec się dogrzewal sam w sobie niż bojler chyba. Najlepiej było by zastosować u mnie dodatkowy bojler bo mam tylko 120l albo grzać prądem jak teraz. 

Musiał bym pomyśleć nad tym by dołożyć bufor. Mam w domu tylko podłogówki i mały bojler. Ogólnie to teraz zrobił bym tą instalacje całkiem inaczej ale młody jestem , pierwszy dom wybudowałem. Heh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Coś dużo spala :D

Jaki typ pracy kotła preferujesz?

Mam przetestowany tryb pracy ciągłej oraz tryb pracy z podajnika. W obu przypadkach spalanie bardzo zbliżone, w przypadku pracy z podajnika kocioł pracuje z histerezą, więc sprawność spalania lepsza. 

Ostatnio uruchomiłem pokojówkę i po procentach wydaje mi się, że spalanie nieco spadło.

Bez pokojówki ok 15-17 kg na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, magil napisał:

Coś dużo spala :D

Jaki typ pracy kotła preferujesz?

Mam przetestowany tryb pracy ciągłej oraz tryb pracy z podajnika. W obu przypadkach spalanie bardzo zbliżone, w przypadku pracy z podajnika kocioł pracuje z histerezą, więc sprawność spalania lepsza. 

Ostatnio uruchomiłem pokojówkę i po procentach wydaje mi się, że spalanie nieco spadło.

Bez pokojówki ok 15-17 kg na dobę. 

Witaj, 

mam 210m2 po całości podłogówka, tylko grzejnik łazienka. 
proszę podeslij z histerezą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z pracą z podajnika.

W menu serwisowym wybierasz kalibrację podajnika. Warto przeważyć pellet (jeśli masz dobrej jakości, jeśli gorszej - ja mam niestety taki - dokonałem kilku pomiarów i uśredniłem), wpisz wartość zmierzoną i włącz pracę z podajnika.

Wtedy w zasadzie kocioł sam ustala dawkę paliwa i przerwę - możesz korygować współczynniki wentylatora, ale u mnie zerują się po ponownym rozpaleniu. Przy takim ustawieniu płomień był zdecydowanie najładniejszy (jasność 2500-3500). Aha, zmień jeszcze czas kontroli na 30 sekund, również w menu serwisowym w ustawieniach pracy kotła. Moc kotła ustaw na 80%.

Nie mam doświadczenia z podłogówką, jednak spróbowałbym pracy z pokojówką. Podłoga ma bardzo dużą bezwładność temperaturową, po dogrzaniu pomieszczeń kocioł mógłby odpoczywać dłuższy czas.

Kocioł masz idealnie dobrany do kubatury. Ja mam teraz na wyrost, ale docelowo też będzie ok 200 m2.

Edytowane przez magil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie bez PID wymaga mnóstwo czasu na dopracowanie ustawień. Jeśli wszystko działa jak ma działać to nie zawracałbym sobie tym głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Posiadam piec DEFRO Smart Eko pellet 20 kw

Zbiornik na ciepłą wodę 220 l. Można prosić o przesłanie ustawień kotła na adres mailowy. Piec mi się załaczą ok 10 razy na dobę.

Pochłania sporo pelletu. Czytam cały czas forum i szukam optymalnych ustawień pieca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby najlepsze ustawienia kotla na nic się zdadzą jak jest błąd w instalacji . 

Wrzuc zdj bądź schemat instalacji wtedy można o czymś pisać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo to ile i jaki dom ogrzewa? 

Wszystko zależy od preferencji. 

Ja mam ustawioną pracę w modulacji. Ciepło cały czas idzie na grzejniki, lepszy komfort w domu. Zatrzymuje się co 6 godz na czyszczenie palnika. Spalanie zbliżone do pracy w histerezie, oszczędza tylko nieco prądu i grzałki, chociaż to nie jest moim priorytetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2020 o 07:59, magil napisał:

Coś dużo spala :D

Jaki typ pracy kotła preferujesz?

Mam przetestowany tryb pracy ciągłej oraz tryb pracy z podajnika. W obu przypadkach spalanie bardzo zbliżone, w przypadku pracy z podajnika kocioł pracuje z histerezą, więc sprawność spalania lepsza. 

Ostatnio uruchomiłem pokojówkę i po procentach wydaje mi się, że spalanie nieco spadło.

Bez pokojówki ok 15-17 kg na dobę. 

Witam możesz podesłać ustawienia z histerezą,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na post #107, napisałem jak uruchomić pracę z podajnika.

Jeśli chodzi o pracę w histerezie to moim zdaniem ten tryb jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 11:06, magil napisał:

Spróbuj z pracą z podajnika.

W menu serwisowym wybierasz kalibrację podajnika. Warto przeważyć pellet (jeśli masz dobrej jakości, jeśli gorszej - ja mam niestety taki - dokonałem kilku pomiarów i uśredniłem), wpisz wartość zmierzoną i włącz pracę z podajnika.

Wtedy w zasadzie kocioł sam ustala dawkę paliwa i przerwę - możesz korygować współczynniki wentylatora, ale u mnie zerują się po ponownym rozpaleniu. Przy takim ustawieniu płomień był zdecydowanie najładniejszy (jasność 2500-3500). Aha, zmień jeszcze czas kontroli na 30 sekund, również w menu serwisowym w ustawieniach pracy kotła. Moc kotła ustaw na 80%.

Nie mam doświadczenia z podłogówką, jednak spróbowałbym pracy z pokojówką. Podłoga ma bardzo dużą bezwładność temperaturową, po dogrzaniu pomieszczeń kocioł mógłby odpoczywać dłuższy czas.

Kocioł masz idealnie dobrany do kubatury. Ja mam teraz na wyrost, ale docelowo też będzie ok 200 m2.

Tez tak uważam i tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dokładnie mnie to samo zastanawia. Dodatkowo po każdym wygaszeniu czyścił mi się ruszt bo tak ustawiłem w Menu Serwisowym a teraz niestety to nie działa. Ruszt na pewno się otwiera i zamyka bo próbowałem z ręcznego sterowania. Mile widziane jakieś sugestie doświadczonych kolegów.

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Rusz w pracy - czyli czyści ruszt palnika jak pracuje. U mnie czyszczenie odbywa się przez 30sek co 10 min i podbicie obr wentylatora o 10%

Jeżeli chodzi o czyszczenie po każdym wygaszeniu trzeba zobaczyć w menu serwis. Jeśli ruszt pracuje w pracy ręcznej to powinien pracować automatycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, palę pierwszy sezon tym piecem. Dom 140m2, nowy, nieocieplony, dół podłogówka góra grzejniki. Na fabrycznych ustawieniach pali około dwóch worków pelletu - wydaje mi się, że mimo wszystko trochę sporo. Czy komuś chciałoby się rzucić parę razy okiem i podpowiedzieć jak go poustawiać żeby mniej żarł? (nie zależy mi na dużej temperaturze)

WhatsApp Image 2022-01-22 at 08.00.46.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.