Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Smart Ekopell 5 16Kw - Nowość Jak Ustawić :)


admund

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Admund muszę Ci podwójnie podziękować. Najpierw dzięki Twoim ustawieniom wyregulowałem piec. Chodzi świetnie. Jeszcze nie miałem takiego prostego wykresu. Wygasza się tylko na czyszczenie. Przekonałem się również do PIDu. 

Wczoraj po Twojej wiadomości sprawdziłem swój palnik. Okazało się, że jest pęknięty z boku na spawie. Czekam na serwis. Niestety u mnie nie trwa to tak szybko. Jak zablokował się ruszt to czekałem 8 dni na serwisanta.

Pozdrawiam urzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może się nie znam, ale jak patrzę na WASZE WYKRESY PRACY KOTŁA, to nawet nie wiem co mam wam napisać, ale na pewno nie zgodzę się z tym, że to jest ustawione poprawnie( po wykresie widzę tylko tyle, że ten piec wariuje). Wahania pracy są jakieś kolosalne zwłaszcza u tego drugiego pana, a on jeszcze pisze, że "wykres nie jest idealny, ale nie o to chodzi w pracy kotła na pellet", to ja się spytam, a o co chodzi? Czym ma się aż tak różnić praca kotła na pellet od pracy kotła na ekogroszek, że temperatura na piecu skacze ci około 30*C jak widzę na wykresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi skacze o 25 stopni dlatego że tak ma być by piec odpalal się 5 razy na dobę a nie 15. Histereza ustawiona na 24 stopnie. Używam ogrzewania tylko podłogowego i piec nie musi pracować non stop. Jak działa ekogroszek nie mam pojęcia bo nigdy nie miałem i nie chciałem mieć. Nastawiony byłem na pompy ciepła ale niestety za dużo kasy poszło w dom by wydać 30tys więcej na centralne. 

Padło na pellet. Skoro twierdzisz że mam bardzo źle ustawiony to co radzisz? Kolega wyżej ma tak ustawiony że pracuje mu cały czas. Ja jak ustawiłem jak on to piec i tak dobijal do zadanej i się wygaszał i odpalał i to co 30minut. Więc takie ustawienie odpada. 

Na chwilę obecną z 6 dni mam 32 odpalenia. 

Ekogroszek chyba się nie wygasza tylko pali cały czas dlatego wykresy piecy są tak proste jak od cwu. Ale naszych na pellet raczej nie ma opcji tak ustawić bo brakuje kogoś mądrego co by umiał to zrobić. Dziś znowu grzebalem w ustawieniach i mam zrobione tak by się nie wygaszał ale czy to się uda się okaże.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
20 godzin temu, jaammm napisał:

Panowie, może się nie znam, ale jak patrzę na WASZE WYKRESY PRACY KOTŁA, to nawet nie wiem co mam wam napisać, ale na pewno nie zgodzę się z tym, że to jest ustawione poprawnie( po wykresie widzę tylko tyle, że ten piec wariuje). Wahania pracy są jakieś kolosalne zwłaszcza u tego drugiego pana, a on jeszcze pisze, że "wykres nie jest idealny, ale nie o to chodzi w pracy kotła na pellet", to ja się spytam, a o co chodzi? Czym ma się aż tak różnić praca kotła na pellet od pracy kotła na ekogroszek, że temperatura na piecu skacze ci około 30*C jak widzę na wykresie?

Prowadzenie kotla pelletowego rozni sie zasadniczo od kotla na ekogroszek. Tu wymagana jest duza histereza. Wazne jest zeby kociol z dolnym progiem rozpalania nie znajdowal sie dlugo ponizej 45 stopni ze wzgledu na kondensacje. Nie powinno sie tez go gonic do wyzej niz 70 stopni. Jezeli moc jest dosc dopasowana do zapotrzebowania, czyli w typowym juz okresie grzewczym ( nie przejsciowym ) kociol moze pracowac non stop, modulujac moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres po wczorajszych modyfikacjach w ustawieniach.

 

20190121_175715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to już piec pracuje na poprzednich ustawieniach gdzie wykres jest bardzo nie równy. Czyli histereza po 20stopni. 

Piec spala wtedy około 15-18kg pelletu na dobę a nie 25 jak na tym wykresie w którym piec pracował praktycznie cały czas. 

U mnie dobija do zadanych 63 (urosnke nawet przy wygaszaniu do 70) w 30minut i spada do 43 w 2.5-3 godziny. 

Dlatego tak zostawiam i już. Nie patrzę na wykres piecy na ekogroszek który trzyma cały czas równą temperaturę. 

Dodatkowo jak piec chodził mi cały czas zużywa 3kWh na dobę. Teraz zużywa 1.5kWh. 

Więc u mnie sprawdzają się bardziej ustawienia z mocno pofalowanym wykresem. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co patrzę to mam temperaturę między 50 a 60. Przynajmniej zniknęły komunikaty o niskim powrocie. Pompa krótkiego obiegu chodzi non stop powyżej 45stopni 

20190129_135719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to gdzieś jak wpływa na piec. Ma mało palić i tyle. Jeden piec wytrzyma 5lat drugi 15 a palone tak samo. Zależy od szczęścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

mam problem z kotłem Ekopell kompakt 16kw. Mianowicie chodzi o to że kocioł po wyjściu z czuwania nie rozpala sie i tak ze 3-4 razy z rzędu. 

Serwisant był wymienił grzałkę, fotokomórkę oraz płytę główna palnika. O nadal nic nie pomogło. Teraz serwisant co drugi dzien przyjeżdża i bawi sie ustawieniami ale to nic nie pomaga. Pellet używam ze Stelmet Lava. Czy ktoś wie co kosę być przyczyną problemów z rozpalaniem? Powiem szczerze ze juz odechciewa sie kotła na pellet:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Motorex napisał:

Witajcie, 

mam problem z kotłem Ekopell kompakt 16kw. Mianowicie chodzi o to że kocioł po wyjściu z czuwania nie rozpala sie i tak ze 3-4 razy z rzędu. 

Serwisant był wymienił grzałkę, fotokomórkę oraz płytę główna palnika. O nadal nic nie pomogło. Teraz serwisant co drugi dzien przyjeżdża i bawi sie ustawieniami ale to nic nie pomaga. Pellet używam ze Stelmet Lava. Czy ktoś wie co kosę być przyczyną problemów z rozpalaniem? Powiem szczerze ze juz odechciewa sie kotła na pellet:-(

Jaki masz impuls rozpalania i obroty przy rozpalaniu? Jaki czas podawania pelletu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja miałem ten sam problem. Zmniejsz ilość impulsów na 45. Dodatkowo przerwę rozpalania skróciłem do 1,15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak i jeszcze nigdy nie miałem problemu

Screenshot_20190203-111702.jpg

Czas rozpalania zawsze niecałe 2min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Motorex napisał:

Czas podsypu:30s

impuls rozpalania: 60 impulsów 

obroty: 840

 

Obroty na 600

Impulsy 60

Czas podsypu ustaw 30sek

Zrób ustawienia takie jak wrzucił gilal bo ja mam takie same i nie ma problemu z odpalaniem. 

Co jaki czas wygasza ci się piec ? Czyszczenie rusztu przed rozpalaniem masz załączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam czyszczenie rusztu przed rozpalaniem. Obroty 600 impulsy 60 czas podsypu 30 - z tymi ustawieniami problemy występują z rozpalaniem bo miałem takie. Dziwne jest to ze raz rozpali a następnie kilka razy nie rozpali. 

Co do wygaszania sie pieca to teraz trudno określić. Bo budenek narazie wygrzewam i nie mieszkam tam i jak piec nie rozpali sie to dopiero po 8-9 godzinach pojadę rozpalić go i znowu nie rozpali sie dopiero za którymś razem sie uda to znowu nagrzewa budynek do zadanej temperatury. Wszedzie mam podłogówkę a dom o powierzchni  230m. 

Dzis na przykład jak jest na podwórku 4 stopnie to juz czwarty raz sie wygasił. Histereze mam ustawiona na 5 stopni a temp na piecu 70. ZaŁączanie pomp 55.  Temperatura zadana zaworu 45 stopni. 

Uzywam peletu Lava a jasność płomienia wacha sie od 1800-3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam będziesz to przed rozpalaniem weź szczotka i dobrze oczyść palnik. Ustaw piec inaczej. By pracował cały czas. Żądaną zrob 65max.

Moc pieca zrób na jakieś 80%.

Prześle ci moje aktualne ustawienia , ustaw tak jak ja tyle że moc zrób na 80% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne ustawienia w załączniku, spróbuj tak może problem zniknie.

APC3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ziuty napisał:

Ktory z wykresow jest lepszy? 

IMG_20190204_173234.jpg

IMG_20190202_191601.jpg

Na moje na pierwszym wykresie piec ci się co chwilę odpala więc nie jest to Ekonomiczne.

Drugi wykres wygląda ciekawie. Jest to wątek o piecu defro smart ekopall więc mam nadzieję że masz właśnie taki piec i palisz pelletem. Bardzo ciekawie. Czekam na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.