Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Smart Ekopell 5 16Kw - Nowość Jak Ustawić :)


admund

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli możesz to wrzuć tu swoje ustawienia i napisz coś więcej.

Drugi wykres super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotem wróciła mi równa praca, w sumie to przestawiłem tylko temp. Zaworu na niższa. Ale teraz za to w ogóle nie wchodzi w stan czuwania ani podtrzymania, poprostu cały czas pracuje i się nie wyłącza. hist. Ustawiona była  na 8 i 3 chyba... Teraz wziąłem obie na 2. Zobaczę wieczorem wynik ostawień. Więcej pali, wcześniej się wyłączał i załączał ciągle - 15 procent pelletu przez 24h schodziło z zasobnika, przy równej ciągłej pracy idzie 20 procent. Nie wiem co lepsze 

IMG_20190206_163814.jpg

IMG_20190206_163824.jpg

IMG_20190206_170925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zależy czy sprzedajesz pelet czy kupujesz. Jak sprzedajesz to lepiej, jak kupujesz - gorzej.

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego kotła stabilna praca jest lepsza. Zakres 30-85%. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z sprzedawcą, montażystą i serwisantem (zajmuje się tym ponad 10lat) 

Niestety nie kupiłem pieca jego firmy. Ale powiedział mi że jak chce uzyskać minimalne spalanie pieca to mam płać powrót. Piec i tak wytrzyma 7lat może 10. Jestem z nim umówiony na następny tydzień by poustawial mój piec bo ten serwisant z defro nie miał pojęcia. Powiedział że piece na pellet powinny w przeciwieństwie do ecogroszku bic temperaturę na 70-75 I stać do 40. Skoki temperatury duże ale rzadkie. Powoli dobija i powolutku traci. Sam ma w domu pelleciaka i załącza mu się max 3x na dobę. Spalanie nie przekroczyło mu 15kg na dobę nigdy. 

Chociaż twierdzi że ja nie mam dużego spalania (15kg max 22kg) bo pierwszy rok grzania. By ustabilizować pracę kotła kazał mi wyłączyć całkowicie wentylator kominowy. Bo po co mi on ?? W sumie nie wiem po co... 

Dokładne pomiary itd będziemy robić w następnym tygodniu. 

Ciekawy jestem jak to będzie. 

A co do tego powrotu to on mówi że przez te 7 lat zaoszczędze tyle na opale co ten piec kosztuje. Niby są tak robione że 7 -10 lat i złom. 

A powiem wam że ja przy czyszczeniu już widzę osad rudej a powrót mam około 50 + 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ziuty napisał:

Bardziej mi chodzi o to co jest lepsze dla pieca, czy to dobrze dla niego, że on się tak ciągle wygasza i potem załącza grzałka.

Daj mi dokładne ustawienia swojego pieca. Bo wykres masz zajebisty. Jak byś węglem palił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz jak robicie to zestawienie ustawień do pdfa to prześle albo powiedz które opcje cie interesują to zrobię zdjęcia?

Czyli co wynika z tego co mówił ten serwisant, że ustawić mu np 65 i dać hister. na 20 i niech spada te 20 stopni i znowu się rozpala?

Tylko co w sytuacji takiej jak piec nie chce mi przejść w stan czuwania tylko nagina cały czas utrzymując temp. zadana i jak do niej dojdzie nadal pracuje ? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to co napisał Patryk jest bardzo ciekawe a jednocześnie przerażające. Płacimy za kocioł 10 tys. a on na posłużyć tylko 7 lat? Jednocześnie ta osoba z którą rozmawiał Patryk ma rację. Jeżeli poprzez usunięcie ochrony powrotu można zejść do 15 kg opału na dobę to w moim przypadku daje to oszczędność 10 kg. Przeliczając przez cały okres użytkowania kotła robi się z tego spora suma. To się opłaca.

Co do rudej w piecu. W zeszłym roku nie miałem ochrony powrotu i piec ustawiony na 55 stopni. Na wymienniku ciepła powstawał taki nagar który przy czyszczeniu odchodził wielkimi płatami, a pod nim była rdza. Teraz jest ochrona powrotu, piec na 60-65 i czyszczę tylko drobny pyłek.

Pozdrawiam Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ziuty napisał:

Podpowiedz jak robicie to zestawienie ustawień do pdfa to prześle albo powiedz które opcje cie interesują to zrobię zdjęcia?

Czyli co wynika z tego co mówił ten serwisant, że ustawić mu np 65 i dać hister. na 20 i niech spada te 20 stopni i znowu się rozpala?

Tylko co w sytuacji takiej jak piec nie chce mi przejść w stan czuwania tylko nagina cały czas utrzymując temp. zadana i jak do niej dojdzie nadal pracuje ? :) 

 

Musisz zalogować się przez Internet na 

emoduł , wchodzisz w zakładkę ustawienia, moduł, i na dole masz zapisz ustawienia.wtedy ci pobiera na kompa. Na telefonie nie mogę ich zapisać przez aplikacje. Tylko tablet lub pc. 

 

Narazie nic nie kombinuj z ustawieniami. Zostaw jak masz bo masz najładniejszy wykres z całego forum co palą pelletem a może zaraz Ci się spalanie zmniejszy. Dawaj te ustawienia :-D

wszystkie ustawienia. Po kliknięciu pobierz wyskoczy wpisz hasło serwisowe (5162)

później hasło nadmuch 1 (5163) i hasło nadmuch 2 (5163)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma podpięty piec do internetu za pomocą przewodu? Chce połączyć piec z routerem i nie wiem w które miejsce wpiąć przewód. Proszę o zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz smart 5 to otwierasz zasobnik i tam masz główny komputer. Jest tylko jedno wyjścia LAN obok USB. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ziuty napisał:

Nie kojarzę żebym płacił za taki moduł to raczej go nie posiadam :)

Moduły internetowe były raczej w standardzie ale skoro nie masz podpiętego kablem pod Internet to i tak lipa. Jest jeszcze opcja (w moim nie ale w twoim być może tak , nie wiem jaki masz dokładnie sterownik) wyexportowania ustawień na pendrive przez USB które jest w wyświetlaczu(nie dosłownie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 18:17, Motorex napisał:

Witajcie, 

mam problem z kotłem Ekopell kompakt 16kw. Mianowicie chodzi o to że kocioł po wyjściu z czuwania nie rozpala sie i tak ze 3-4 razy z rzędu. 

Serwisant był wymienił grzałkę, fotokomórkę oraz płytę główna palnika. O nadal nic nie pomogło. Teraz serwisant co drugi dzien przyjeżdża i bawi sie ustawieniami ale to nic nie pomaga. Pellet używam ze Stelmet Lava. Czy ktoś wie co kosę być przyczyną problemów z rozpalaniem? Powiem szczerze ze juz odechciewa sie kotła na pellet:-(

cześć, 

problem rozwiązany , otóż problem z rozplniem był przez nie działający wentylator na wyjściu przy czopuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne. Widocznie masz słaby ciąg kominowy. Ja mam go włączonego by nie wyciągał nie potrzebnie temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w granicach 65 max 80. Jak miałem włączony wentylator na wyciągu to 80-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe ustawie bez pid.  

W końcu udało mi się uzyskać to co chciałem od początku. 

20190215_181939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Patryk to teraz poprosimy o pdf. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku obecne ustawienia.

APC3 (1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Mam tez piec defro ecopellet smart ale wyglada inaczej niz ten w katalogu mam sterownik oraz cala elektronike na zbiorniku na pellet. Moje spalanie w najwiekszych mrozach oscylpwalo w granicach 50-60 kg doba. Przez caly sezon rok spalilem 8 ton. Do ogrzania mam 160 m2 grzejniki plus ok. 25m2 podlogowki. Wyszlo mi srednio 37 kg doba. Terez mam ocieplony budynek 15cm grafit 0.032. I w twj chwili w dzien jest okolo 7-15 stopni w nocy wacha sie między 0-7 stopni a spalanie mam 25 kg. Piec mi chodzi na pidzie i gowno go obchodzi histereza kotla. Mam pogodowke i spk lux ustawiony na 23 stopnie histereza 0.5 stopnia. I pkec tylko chodzi tak zeby dogrzac chate. A moj wykres to cały czas 40-60,40-70. I odpala sie co 2-3 godziny. Niewiem o co chodzi z tym pidem on tylko wchodzi w tryb czuwania i jak dogrzeje dom to nawet sie wylacza nie dobijajac do zadanej temp. 60 stopni. Niewiem  czy go ustawic na manuala. Ale sam fakt ze mi pozarl prawie 60 kg w najwiekszych mrozach rozwala mnie od srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kotle zadaj 70°C, to najlepsza temperatura do spalania pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.