Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł internetowy


ARobert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące rejestracji mojego kotła w panelu ecoNET24, system wymaga UID regulatora - może ktoś podpowie, który to numer?

Zakupiłem kocioł LAZAR 15 KW dwa tygodnie temu, chciałbym połączyć sterownik z modułem internetowym. Z tego co udało mi się dowiedzieć muszę dokupić modem ECONET300, nie wiem natomiast czy podłączenie jest w gestii serwisanta czy we własnym zakresie. Jeśli ktoś już przeszedł ten etap, proszę o info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rejestracji na serwerze econet24 , potrzebny jest moduł econet300 dedykowany każdemu producentowi kotła w Twym przypadku Lazar..

Jak już podłączysz ten moduł ze sterownikiem ecomax wygeneruje Ci się jak gdyby ID regulatora jest on widoczny w zakładce informacje regulatora na ostatniej stronie to długi nr składający się z liter i cyfr 21 razem . 

Na module powinny się palić 3 diody zielone, 4 zapali się jak moduł połączy się z serwerem econet24.- własnie kiedy się zarejestrujesz i utworzysz własne konto.

Ten nr ID potrzebny jest własnie do rejestracji i utworzenia konta.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem pewien , że mój post jest napisany prostym językiem i ze zrozumieniem, prościej już się nie da, więc czytaj ze zrozumieniem.

Dedykowaną stroną do połączenia się modułu i Twego sterownika jest www.econet24 com, zaś żeby móc się połączyć z tą stroną to trzeba utworzyć własne konto , używając ID regulatora który się wygeneruje jak połączysz moduł econet300 z regulatorem , i będzie on widoczny w zakładce informacje Twego regulatora ecomax na ostatniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W serii exomax800 wpinalo się przejściówkę EL2 adapter do gniazda RS485 spinając 4 piny. Tutaj w Łazarzu nie mam pojęcia. Nie masz instrukcji od sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja nie wspomina o podłączeniu econeta, to samo w instrukcji od econeta nie ma info o wersji 810

Cytat

MA ZASTOSOWANIE DO REGULATORA: kotła, seria:ecoMAX800 (z wykluczeniem ecoMAX800R1,T1), ecoMAX850, ecoMAX860, ecoMAX910/920

natomiast jesli już to do tego gniazda

 

ecomax810.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejściówkę adapter też. Wole się zapytać niż zrobić jakaś lipę i bez kotła działającego zostać.

Dzięki Gozo19 za pomoc. Podłączę dziś i mam nadzieje że będzie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podlinkowanie instrukcji. Człowiek uczy się całe życie. A na stare lata zachciało mi się Lazara z Internetem. :) Dopiero raczkuje z tym piecem wiec z góry przepraszam za głupie pytania.

Wychodzę z założenia że lepiej dwa razy się zapytać niż raz pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.