Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Kamen perfekt bio sterownik tech 976


domo285

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, na wstępie chciałem podziękować za godziny spędzone na forum przed wyborem pieca. Z racji ograniczonego budżetu wybór padł na kamen perfekt bio 11 kw. (Pionowy wymiennik, sterownik tech 924, polski palnik venma) w cenie 9500 z dostawą. I teraz kolejny problem, czyli jego ustawienie. Instalacja mieszana pls cwu bez bufora (przynajmniej na razie). Można prosić o pierwsze parametry, które potem oczywiście będę dopieszczał? Z forum wiem, że temperatura kotła na 70 stopni, a zmniejszać na mieszaczach,. Do ustawienia mam jeszcze takie rzeczy(podaję również aktualne ustawienia) jak:

Temperatura kotla 70 stopni

Histereza kotla 10 stopni

Temperatura zalaczania pomp 40 stopni

Temperatura cwu 40 stopni

Histereza cwu 5 stopni 

Moc minimlana

Czas podawania 2s

Czas przerwy 30 s

Nadmuch 13%

Moc maksymalna 

Czas podawania 4 s

Czas przerwy 30s

Nadmuch 40 s

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc bo teraz ewidentnie nie dopala peletu i ma problem z odbiciem do tych 70 stopni, czasem ledwo dobija 55...

 

Edit: dzisiaj drugie rozpalenie i nie może dobić do 45 stopni na kotle, a pellet wygląda jak w załączniku... Kurde w domu 14 stopni, a tu nie ma jak chałupy ogrzać 

 

W załączeniu fotki instalacji

IMG_20191101_141119.jpg

IMG_20191101_141148.jpg

IMG_20191101_140939.jpg

IMG_20191101_140949.jpg

IMG_20191101_150721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było więcej zaworów 4D zamontować. Ale mniejsza o to. 

Pompy po lewej stronie kotła ustaw do poziomu, nie mogą być tak pochyle, chyba że jesteś bogaty to nie długo kupisz nowe.

Masz wyziebione mieszkanie i duży odbiór ciepła. 

Popiół - za mało powietrza lub za duża dawka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie venmy masz kalkulator ustawien pieca podajesz tam tylko wage przesypu 2 min i oblicza ci parametry podawania przerwy i wentylatora moze zacznij od tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zaraz sprawdzam. A skąd mogę wziąć wagę przesypu. Włączyć gdzieś manualne podawanie pelletu przez 2 minuty i zwazyc na wadze? Tak w temacie wczoraj po 6 godzinach udało się w końcu zagrażać podłogę, poszło 40 kg pellet, i parametry to podawanie 4s przerwa 20 dmuchawa 50. Niestety powstało przy tym jakis 1kg popiołu, w tam bardzo duże kawałki niespalpnego. Ale na niższych parametrach w ogóle nie dobija do 45 stopni. No nic zacznę od tego kalkulatora venmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, domo285 napisał:

 

 Bardzo liczę na Waszą pomoc bo teraz ewidentnie nie dopala peletu i ma problem z odbiciem do tych 70 stopni, czasem ledwo dobija 55.

IMG_20191101_150721.jpg

Nie dobija do zadanej , ponieważ wydmuchuje z palnika..., a to oznacza za małą dawkę paliwa  w stosunku do powietrza. 

Nie wiem dlaczego gonzo napisał, że za mało powietrza... 

Dla mnie tam była wichura na palniku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problem z dobiciem do zadanej i w moim przypadku kalkulator mi pomógł ewentualnie mozesz zadzwonic na serwis venmy i powinni ci cos doradzic ja trafiłem na kompetentna osobe która faktycznie mi pomogła :)

Aha nie widac u Ciebie pompy kotłowej a to duzy minus bez tego tez ciezko bedzie dobic do zadanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domo285 napisał:

Ok. Kalkulator trochę średnio działa moim zdaniem wbrew logice. Im daje mniejsza dawkę paliwa, tym On daje większy czas podawania, a krótsza przerwę. Dla mnie dziwne

Jak najbardziej logiczne działanie, żeby zachować nastawioną moc palnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja od kilku dni używam pieca Drewmet 18 kW tez z palnikiem Venma Comfort i sterownikiem ST976. Na ustawieniach fabrycznych palil mi zdecydowanie wiecej niz poprzedni piec ekogroszku i minimum do jakiego udalo mi sie dojsc samemu to jakies 35 kg pelletu na dzień gdzie ekogroszku przy podobnych temperaturach szlo jakies 20 kg... Dzis zwazylem zasyp 2minutowy i ustawilem zgodnie z kalkulatorem. Zobaczymy co z tego bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.