Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na zdjęciu przedstawiam zawór na instalacji CO. Do czego on służy?

Pozdrawiam

Robert

IMG_20191027_095926474.jpg

IMG_20191027_104517478.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest przypadkiem zawór bezpieczeństwa?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Motycz
      Proszę o pomoc i sugestie dot. gazowego pieca kondensacyjnego 2Funkcyjnego do planowanej instalacji CO w 65m2 parterowym domu drewnianym. Oprócz naturalnej izolacji z bali jest także w 50% izolowany watą szklaną pod karton gipsem. Zależy nam na ekonomicznym zużyciu gazu i jakości w połączeniu z atrakcyjną cenną. Szkic domu w zał. Serdecznie dziękują za pomoc
      MOTYCZ 20.pdf
    • Przez sivael
      Witam.
      Mam kocioł FGB-28 i ładnie grzeje wodę do zasobnika, jednak nie działa grzanie CO. W tamtą zimę działało poprawnie.
      W trybie kominiarza grzeje dobrze, po wyłączeniu trybu automatycznie włączna na chwilę obieg wodny i temperatury w rurach wzrastają na chwilę (ogrzana woda w piecu jest przepychana do podłóg i kaloryferów poprzwnie)
      Pompy podłogowe działają. Utrzymuje temperaturę poprawnie w CWU.
      Nie włącza natomiast w ogóle grzania CO.
      Po uruchomieniu ma tryb "rozbiegowy" gdzie pompuje CO i to działa poprawnie, ale później nigdy już nie włącza trybu grzewczego.
      Nie ma błędów.
      Próbowałem pierwszy i drugi tryb działania 
      (OFF => pierwszy tryb (tu jest tryb rozbiegowy CO i wtedy zapala się ikonka grzejnika na pierwsze 30s) => drugi tryb działania (tu nie ma rozbiegowego CO) => OFF)
      Sprawdzałem wszystkie ustawienia i wydają się one być ok, według instrukcji i instalacji.
      Co zrobić?
      Dziękuję.
    • Przez cr3ativ
      Witam, już raz dodawałem ten temat ale bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu gdyż zbliżają się zimne czasy ;) Dodaję zdjęcie mojego problemu mam nadzieje ze po zobaczeniu rysunku ktoś da złotą radę co z tym fantem zrobić by wszystko działało jak należy ;)

• Przez buli87
      Witam,
      mam pytanie odnośnie poprawności połączenia naczynia zbiorczego do instalacji co. W zbiorniku są trzy przyłącza od dołu rura zbiorcza z lewej przelew i od góry podłączone jest odpowietrzenie pionów z grzejników. Problem jaki występuje przy takim połączeniu to przelewanie się wody z odpowietrzania do zbiornika przy wymuszonym obiegu przez pompę. Co jest nie tak w tym podłączeniu, wcześniej przy starym naczyniu problem nie występował, czy te połączenie jest poprawny? Czy mogę zainstalować na tą rurę odpowietrzającą odpowietrznik zwykły lub automatyczny, aby wyeliminować wlewanie wody do zbiornika? Ewentualnie jeśli odpowietrzenie powinno być podłączone w innym miejscu do zbiornika to proszę o porady.

• Przez cr3ativ
      Witam, mam problem a mianowicie po małych przeróbkach w piwnicy(przerobienie na małe mieszkanie) Mam problem z grzejnikami. Przed przeróbką był tylko jeden grzejnik (lewy w pokoju) i działał prawidłowo, a po dołożeniu dwóch pozostałch grzeje o dziwo teraz tylko ten w łazience. Reszta jest lodowata. piec jest za scianą wiec odległość do przebycia przez wodę nie jest duża. rurki 15 wykonane z miedzi. Wszystko podłączone bez pomyłek odpływ dopływ. Pytanie brzmi jak to ugryźć. Czy gdzieś robi się zasyfonowanie i trzeba zamontować gdzie odpowietrznik automatyczny ? Czy też Macie jakieś inne złote rady ;) w załączniu dołączam zdjęcie poglądowe. P.S. Kryzowanie też nie pomaga. oraz po zakręceniu grzejnika w łazience i przejsciu do najdalszego grzejnika po spuszczeniu z niego miski wody ciepłą woda delikatnie do niego dolatuje. wyglądałoby na to że nie ma samoczynnego przepływu 

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.