Skocz do zawartości
Michał44

Zawór na instralacji CO

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest przypadkiem zawór bezpieczeństwa?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez kamillos02
      Chciałbym żeby ktoś doradził mi czy schemat instalacji kotła CO jest poprawny do zainstalowania w domu. Zamierzam podłączyć kocioł marki Kostrzewa. Poniżej poglądowy schemat instalacji.

• Przez Juliaa
      Witam wszystkich! Jestem posiadaczką pieca De Dietrich MCR3 PLUS. Piec był sprawdzany jesienią, czyszczony - oficjalnie wszystko ok. Wiem, ze kocioł  musi raz na jakiś czas dogrzać c.w.u. Jednak co najmniej raz na dwa dni trwa to ekstremalnie długo (ok. 2 godzin), temperatura w tym czasie Mocno spada (dom jest nieocieplony). Ostatnio zaobserwowałam, ze podczas tego procesu w pewnym momencie jedna z diod przestaje świecić - nie sygnalizuje ani grzania wody, ani co. Nie wiem, co to może oznaczać (zabezpieczenie przed temperaturą?). Pan serwisant stwierdził, ze piec działa bez zarzutu i nie ma pojęcia, co może być przyczyna tego zjawiska. Kazał obserwować (?!)
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek pomysły.
    • Przez ksfake
      Witam wszystkich, 
      Od jakiegoś czasu (mysle ze ok 2msc) moja 3letnia instalacja ogrzewania podlogowego zaczela strasznie halasowac. Nie ma wlasciwie znaczenia czy piec pracuje czy nie. Na pewno zalezy to od pracy pompy. Po prostu w domu jest halas jakby czlowiek znajdowal sie w jakiejs przepompowni... W dzien nie jest to tak bardzo meczace (halasy zycia codziennego zagluszaja to) jednak w nocy zaczyna nie pozwalac spac :( Czy ktoś ma pomysł co może być powodem takiej sytuacji? Będę wszystkim wdzięczny za pomoc, wszelkie wskazówki i (p)odpowiedzi :)
      Ponizej film z zarejestrowana roznica halasu oraz zdjecia instalacji (dodam ze kombinowalem ze zmiana nastawy trybu pracy pompy ale bez wiekszych roznic). Piec do dwufunkcyjny Aristom Premium class evo.
      https://www.youtube.com/watch?v=BI-35wIAQVU
    • Przez koragreg
      Witam
      w domu jest stara (bardzo stara instalacja CO zasilana kotłem węglowym. Powoli chcę to wymieniać ale wymiana wszystkiego na raz nie przejdzie w moim przypadku dlatego zaczynam od grzejników i rur. Układ jest jak w załączniku, są trzy poziomy tj, piwnica gdzie jest kocioł (wysokość 1,7m) parter (wysokość 2,7m) i piętro (wysokość 2,6m). Każda kondygnacja ma taki sam układ tyle że w piwnicy nie ma grzejników. Na rysunku podałem obecne średnice zewnętrzne rur i na ile znalazłem średnice wew. w calach. Piony również są opisane te co idą w górę i w dół. Moje pytanie dotyczy rur bo mam zamiar je zmienić na PP jak dobrać średnicę. Czy też może ktoś podać dokładnie jakie stosować średnicę??

• Przez Robyn212
      Dzień dobry
      Jest to mój pierwszy post więc na początku chciałem się przywitać.
      Potrzebuję pomocy aby ktoś ocenił czy instalacja CO została poprawnie wykonana i czy da się nią sensownie sterować.
      Zakupiłem segment gdzie instalacja CO wygląda jak na schemacie który narysowałem. Załączyłem również zdjęcia jak wyglądają rozdzielacze CO. Instalacja wygląda bardzo skromnie.

Jestem laikiem w tej kwestii ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że taka sama temperatura będzie "szła" na grzejniki i podłogówkę. Przy cieplejszych dniach nie powinno być problemu bo ustawię niższą temp. na piecu a grzejniki i tak powinny ogrzać pokoje. Problem moim zdaniem pojawi się przy większych mrozach. Podniosę temp. na piecu aby grzejniki dogrzewały pokoje (grzejniki nie wydają się aby były przewymiarowane żebym mógł ustawić na nich niższą temperaturę) ale ta temp. może okazać się zbyt wysoka dla podłogówki. Na powrotach podłogówki mam regulatory RTL i nie mam pojęcia czy nimi jestem w stanie ograniczyć temp. na podłogówce. Przecież ten regulator będzie mierzył temp. na powrocie a na zasilaniu będzie temp. z pieca. Czy ja dobrze rozumuję? Może ktoś potwierdzić moje obawy, że instalacja jest wykonana niewłaściwie? Jeżeli instalacja jest źle wykonana co mogę zrobić w tej sytuacji. Segment zakupiłem z rynku pierwotnego i jestem już po odbiorze ale z drugiej strony mam jeszcze gwarancję.
      Poza tym mam piec kondensacyjny, który ma największą sprawność przy niższych temperaturach na zasilaniu i powrocie. Moim zdaniem chociażby z tego powodu grzejniki powinny być przewymiarowane abym mógł ustawić niższą temperaturę na piecu.
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i wyjaśnienia.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.