Skocz do zawartości

qaz123

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 356 wyświetleń profilu

Osiągnięcia qaz123

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No w 13stej wypowiedzi wyraźnie napisałem "Problem jest tylko podczas grzania samej CWU." no ale ok. Dzięki wszystkim, teraz mam dwa wyjścia albo zawory albo przeniesienie powrotu z CWU bliżej wejścia do pieca. Wybiorę chyba drugi wariant.
  2. Powiem Ci, jak się nad tym zastanowić, że to chyba jest rozwiązanie. Komuś kto robił tę instalację nie chciało się wracać z powrotem z CWU do pieca i wpioł się w powrót z CO.
  3. Być może mój rysunek jest mało czytelny ale naprawdę w kotłowni wydaje się być wszystko ok. Sytuacja wygląda tak: - wszystko wokół pierwszego pieca zamknięte (zawory 1, 2, 3, 4, pompka wyłączona) ; - zawór 9 zamknięty; - zawór 11 przydławiony; - sterownik przy drugim piecu działa poprawnie, wyłącza pompy kiedy trzeba itd.; - wyłączam w sterowniku grzanie C.O (wyjmuje wtyczkę pompki ze sterownika na wszelki wypadek); - zamykam zawory przy pompce C.O (5 i 8) żeby wykluczyć wadliwy zawór zwrotny za pompką; - bieg na pompce CWU ustawiony najniższy; I w takiej sytuacji, gdy włączę pompkę CWU woda na pierwszych dwóch powrotach z grzejników jest ciepła. Wydaj mi się, że woda z powrotu bojlera ucieka dwoma pierwszymi powrotami na grzejniki a wraca trzecim. Jak otworze zupełnie zawór 11 i włączę trzeci bieg na pompce CWU to mam dość ciepłe grzejniki. No chyba prościej nie mogę opisać. napiszcie coś o tych zaworach zwrotnych, które stawiają mniejsze opory, sprężynowe czy klapowe? Mogę wstawić tam kulowe i zamykać na sezon letni i będzie wszystko ok. Jednak w przejściowych momentach nie będzie to ekonomiczne.
  4. Jeśli palę w piecu 1 np. śmieciami to otwieram zawór nr 9 i mam ogrzewanie co i cwu. Piec nr 2 i pompki przy nim są wyłączone, natomiast muszę włączyć pompkę przy pierwszym piecu. no właśnie w tej chwili ma minimalny przepływ na 11. Kilka grzejników nadal ma powrót ciepły. Pompka przy pierwszym piecu pozostała ze starej instalacji, pierwszy piec to nie problem, w normalnym użytkowaniu mam wyłączoną przy nim pompkę i odcięte zawory. W drugim piecu bojler ma osobną pompkę i co też. Przy działaniu samego CO jest ok, grzejniki grzeją dobrze, obieg jest we wszystkich. Problem jest tylko podczas grzania samej CWU. Czy myślicie, że opór zaworów zwrotnych ( będących na powrocie) będzie tak duży że przy pracującej pompie CO znacząco przydławi obieg? Myślę, że dobrze opisałem problem. acha rysunki się trochę zazębiają.
  5. Wrzucam odręczny schemat. Nie wiem jak rozprowadzone są rurki do grzejników ale z tego co widać w piwnicy są trzy piony. Pion nr 1 jest krótki i obsługuje dwa grzejniki. Pozostałe dwa mają więcej. W kotłowni wydaje mi się wszystko sensownie podłączone. Po kilku próbach i macaniach rurek wydaje mi się, że woda ogrzewająca bojler wchodzi na powrót drugiego pionu a do pieca powraca powrotem trzeciego pionu. Gdy otworzę zawór na powrocie pierwszego pionu, staje się on również ciepły (najcieplejszy). Być może ktoś kiedyś coś zle podłączył i woda wybiera drogę z mniejszym oporem. Proszę o sugestie. Wydaje mi się, że tylko zawory zwrotne na powrocie załatwią sprawę. Tylko jakie sprężynowe czy klapowe?
  6. odświeżacze temat. poradźcie który zawór lepszy na powrót: Klapkowy czy sprężynowy? czy przed zaworem zwrotnym zamontować filtr?
  7. Zawór przy pompie CWU jest przymknięty celowo aby przydławić strumień wody. Przy otwartym dużo wody szło na grzejniki. Generalnie mam jedno wyjście z pieca na CO a dwa powroty, nie mam schematu bo to dom po teściach. Jednym z powrotów zamontowano zawór kulowy, po jego zamknięciu cześć grzejników jest zimna tak jak powinna być. Zdjęcie robiłem jak zawory na CO były otwarte, zamknięcie też nie pomaga. Myślę, że najprościej założyć zawór na powrocie. Proszę o sugestie co do typu. Czy ciśnienie na powrocie będzie wystarczające aby otworzyć zawór?
  8. wiec zdjęcie w załączniku. z lewej strony (niewidoczne na zdjęciu) jest wyjście z pieca i rozgałęzienie na dwie nitki widoczne na zdjęciu. górna to CO dolna CWU. Na górnej też jest ten zawór jednokierunkowy co na dolnej. Przy zamkniętych zaworach przy pompce od CO, grzejniki tez są letnie. Ktoś ewidentnie kiedyś coś namieszał w tej instalacji.
  9. wydaje mi się (nie jestem hydraulikiem;) , że są zamontowane a mimo wszystko grzejniki są letnie. instalacja ma dwa powroty, na jednym kiedyś jakiś pseudo spec po sygnalizacji problemu zamontował zawór kulowy i na części grzejników pomogło.
  10. Witam, proszę o poradę. Mam problem, podczas pracy pompy CWU, woda ogrzewająca bojler cofa się powrotem na grzejniki. Zmniejszyłem na pierwszy bieg pompę, przymknąłem zawór ale nadal trochę ucieka. Myślałem o zaworze na powrocie z CO, tylko jaki, nie chcę ograniczać się do kulowego. Jakiś zwrotny lub elektromagnetyczny podpięty pod zasilanie pompki CO. Proszę o poradę.
  11. Witam, mam dokładnie taki sam problem, zacinanie się ślimaka. Zbiegło się to z wymianą sterownika na nowszy. Na początku szukałem przyczyny po stronie sterownika ale jak ślimak się zatnie to słychać buczenie silnika. Puknięcie kluczem, poruszenie lub wyłączenie i włączenie sterownika skutkuje dalszą normalna pracą. Zacznę od wymiany kondensatora. Mam pytanko: podejrzewam, że takiego samego (firma itd) nie znajdę. Jakie parametry poza pojemnością (6uF) musi posiadać. Czy jak powiem, że to kondensator rozruchowy 6uF to będą wiedzieli jaki dać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.