Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł do instalacji mieszanej


smiley34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem na etapie zakupu kotła do domu ok. 150m2, gdzie występuje instalacja mieszana  (parter: podłogówka + grzejniki (garaż, łazienka) ; piętro 5 grzejników (w tym 1 w łazience)).
Na ten moment myślałem by zdecydować się na Termet gold plus 20kW, ale po przepatrzeniu forum już nie jestem taki pewny, myślicie, że to dobry wybór?
W projekcie jest dobrany kocioł de dietrich mcr3 (24kW), ale jest droższy od Termeta i w dodatku jego modulacja zaczyna się od 6,4kW (jeśli dobrze pamiętam), a w Termecie to tylko ~3kW.
Dodatkowo wydaje mi się, że przy nowym domu ( a co za tym idzie w miarę dobrej izolacji) i takim metrażu kocioł 24kW będzie zbyt duży. 
Nie ukrywam, że w Termecie przekonuje mnie też cena, która jest dość konkurencyjna, a wszystkie kotły na rynku i tak nie wytrzymają 20 lat, więc trochę nie rozumiem w tym przypadku płacenia za lepszą markę produktu.

Bardzo proszę o pomoc, czy Termet będzie dobrym wyborem? jeśli nie to jaki kocioł  będzie lepszym rozwiązaniem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.