Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja mieszana


Mateusz000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Panowie proszę o rady . Posiadam  instalację mieszana cały dol w podlogowce plus drabinki w łazienkach w salonie gdziejnik dodatkowy i pokój na dole w grzejniku . Góra to same grzejniki . Kocioł działa mi z regulatora pokojowego w salonie.  Załącza się kocioł jak spadnie temp o żądaną na regulatorze i wyłącza mi kocioł jak dogrzeje pomieszczenie.  Mam problem odnośnie instalacji.  A najbardziej chodzi o podłogowke . Przy dogrzaniu pomieszczenia A w tym przypadku salonu podłogowka jest ssłabo wyczuwalne pod nowa . Temp zasilania podłogi 40 stopni. Jak to ustawić aby i podłoga i grzejniki odpowiednio pracowały jednocześnie.  Na grzrjnikach założone termostatt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu rysować.  Woda z kotła idzie na zawor 4d z 4 D idzie na grzejniki i do zaworu 3 D z zaworem termostycznym na podlogowce.  Mam całą grupę pOmpowa do podłogowki z zaworem 3d Termostycznym ręcznie regulującym temp zasilania podlogowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem w salonie jest podłogówka, grzejnik i regulator.  Ale może jeszcze ważne pytanie, czy jest jakiś problem z temperaturami w pomieszczeniach? Bo to że podłogówka jest ledwo wyczuwalna to akurat ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem jest ogrzewanie  grzejniki nawet i w salonie jak mam temp 23 stopnie do tej dochodzi i wyłącza kocioł na górze mam wtedy 22 stopnie . Także jakiegoś wielkiego problemu z temp nie ma osiągania w pomieszczeniach tylko ta podłogowka.  Jak na pracy ciągłej kotła jest przyjemnie w nogi jak z regulatora to podłoga letnia.  Kocioł na pellet Eco Silver  stalmark 

Właśnie układ jest zamknięty.  

I brak pompy na powrocie obecnie będę dopiero instalowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest chyba ok, tylko że jest grzejnik, podłogówka i regulator w jednym pomieszczeniu. Grzejniki dużo szybciej ogrzeją pomieszczenia i regulator w salonie odetnie ci piec zanim podłoga stanie się ciepła. Niestety podłogówka ma dużą bezwładność. Długo się rozgrzewa i długo schładza. Zobacz co się stanie jak przykręcisz ten grzejnik w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przykrece grzejnik wtedy salon będzie działał na podstawie podłogowki i piec będzie chodził dotad aż się podłogowka nagrzeje i dogrzeje mi pomieszczenie wtedy podłoga wyłączy mi kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to zrobić? Grzać podłogowka na dole i grzejniki na górze sobie A ten grzejniki w salonie przekręcić żeby się nie zalaczyl czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, tylko grzejnik w salonie ustaw na 20-21C

Na piętrze masz na grzejnikach termostaty, to odetną one grzejniki i kocioł się wyłączy po przekroczeniu zadanej temp na kotle , a  podłoga ma żyć własnym życiem i woda w niej krążyć cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem grzejniki na 3 i podłogowka będzie grzać dol A grzejniki sobie . Tak jak mówisz. Ale teraz tak jak dogrzeje mi pomieszczenie i kocioł się wyłączy to pomimo włączonego kotła dalej ma pompa podłogowa chodzić?

Bo dodam że regulator pokojowy który jest w salonie steruje kotlem wyłącza i wlacza go kiedy jest zapotrzebowanie w salonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor A co w przypadku wyłączenia kotła przez regulator pokojowy? Mam opcje takie:

1 wyłączenie pompy obiegowej

2 obniżenie temperatury na zaworze 4d Tzw obniżenie pokojowki 

3 zamknięcie zaworu 4d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak mam załączona pompę obiegowa i zrobię obniżenie pokojowki to podłogowka będzie dalej grzala aż spadnie temp kotła na poniżej 50 stopni żeby ta pompę samo wyłączyło natomiast grzejniki będą ledwo ciepłe i kolejna rzecz że jak włączy się kocioł na grzanie wody cwu to będzie lądował też na grzejniki i podłogowke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.