Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który? Ariston Genius One24 Czy Vaillant 206


Reyn23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc w wyborze pieca.

Mam domek piętrowy 134m2. Solbet 24 na to styropian 20 + piana PUR. Wszędzie podłogówka+ 2 łazienki. Rodzina 2+2

I nie wiem który z tych piecy będzie lepiej funkcjonował i na dłużej się sprawdzi.

Na plus Aristona to wygląd, lepsza modulacja, dłuższa gwarancja i tańsza cena...

Na plus Vaillanta to chyba lepsza marka i dość dobre parametry.

Warto dopłacać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kocioł powinien samodzielnie zasilać podłogówkę i wszystko zależy od tego jak masz zrobioną tą podłogówkę.

Ile pętli i jakie długości, jakie średnice rur zasilających rozdzielacze, jaki dodatkowy osprzęt.

Kocioł musi mieć dużą modulację - od 3kW wzwyż i mocną pompę.- to trzeba sprawdzić w DTR-ce kotła.

Moc max zależy od zapotrzebowania na wodę dla takiej ilości osób to trzeba min 20kW i ok 200l bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że oba te piece byłyby w stanie pociągnąc taki osprzęt. Chyba że się myle? Dwa rozdzielacze po 10-12 pętli, ponad 600m rurki. Pompa z pieca. Sterowanie pogodowe ewentualnie przełaczane na pokojowe. Podłogówka wszedzie 100% z garażem i kotłownią.  

Dlatego myślałem o tych piecach bo mają dość niską modulacje. Choć ariston startuje chyba od 2.6. 

A czy zbiornik 150L to za mało dla rodziny 2+2. ?Wszyscy mi polecali 120L mówiąc ze teraz piece się wyrabiają i nadrabiają ciepła wodę na bieżąco. ;) 200L wydaje mi się dużo :)

Czy miał ktoś styczność z tymi dwoma piecami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reyn23 napisał:

Myślę że oba te piece byłyby w stanie pociągnąc taki osprzęt. Chyba że się myle?

 

3 godziny temu, Ksieciunio napisał:

Panie nie pytaj tylko montuje, będzie świetnie

Będzie do du..y, ale kolega @Ksieciunio przyklepał i dał "aprobatę' więc do niego wszelakie pretensje i od niego wszelakie dodatkowe informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 09:59, Reyn23 napisał:

Myślę że oba te piece byłyby w stanie pociągnąc taki osprzęt. Chyba że się myle? Dwa rozdzielacze po 10-12 pętli, ponad 600m rurki. Pompa z pieca. Sterowanie pogodowe ewentualnie przełaczane na pokojowe. Podłogówka wszedzie 100% z garażem i kotłownią.  

Dlatego myślałem o tych piecach bo mają dość niską modulacje. Choć ariston startuje chyba od 2.6. 

A czy zbiornik 150L to za mało dla rodziny 2+2. ?Wszyscy mi polecali 120L mówiąc ze teraz piece się wyrabiają i nadrabiają ciepła wodę na bieżąco. ;) 200L wydaje mi się dużo :)

Czy miał ktoś styczność z tymi dwoma piecami?

Pozdrawiam

Z aristonem owszem, pompa w nim spokojnie da sobie radę z tak małą podłogówką jak 600 metrów, daje rady na instalacjach i po 1200mb, pytanie tylko jak długo. Od jakiegoś czasu Ariston montuje tam pompy Panasonica które się po prostu sypią jeszcze na gwarancji - Ariston daje jej na kotły tylko 1 rok.

Po za tym jest głośny, hydroblok plastikowy, wymiennik z nierdzewki - przy takich instalację lepiej zalej wodą zdemineralizowaną.

Dolna niska moc, na tym forum panuje przesadna opinia co do jej ważności. Większość osób tu radzących argumentuje to tak jakby inny kocioł z mocą 5-24kW miał spalać dwa razy więcej gazu od tego 2-24kW (posiadam w domu 2-24 i wiem co piszę) Lepszy kocioł dobrej sprawdzonej firmy niż tani z ładnym wyświetlaczem.

Przy takiej ilości osób bojler 140ltr spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.