Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzona instalacja C.O.


jurkus7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy także proszę o wyrozumiałość . Mam problem z instalacja C.O. taki że cały czas jest zapowietrzona przynajmniej ta mi się wydaje ponieważ gdy odpalę pompy słychać w instalację przewalająca się wodę i bulgotanie. Wykonując instalację wzorowałem się schematem z Kamenu ( kamen-schemat-uklad-otwarty). Moja instalacja natomiast wygląda jak załączony schemat (Instalacja CO 07.2019). Prosiłbym o poradę czy instalacja jest dobrze zrobiona lub ewentualnie co przerobić by się nie zapowietrzała.

p.s. na schemacie wysokości elementów są zachowane mniej więcej jak to jest w rzeczywistości.

Z góry dziękuję

 

 

 

kamen-schemat-uklad-otwarty.png

Instalacja CO 07.2019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wyrównaczy - wyżej - ok 50cm nad grzejnik, rurę do niego obowiązkowo na zasilanie !

brak zaw zwrotnego obiegu CO, 

Po co różnicowy - pewnie aby kasę wydać

Jak odpowietrzyłeś podłogówkę na piętrze?

Ona będzie się ciągle zapowietrzać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wyżej nie dam rady chyba że na strych wyrzucę . 

Jeżeli dam zawór zwrotny na zasilanie nie pójdzie mi grawitacja po to też jest roznicowka , wiadomo są to sytuację w razie awarii prądu taki był zamysł.

Właśnie chodzi mi o podlogowke też czy nie zamienić zasilanie z powrotem wtedy jest realne chyba żeby się odpowietrzyla dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy ktoś mi podpowie co z ta podłogówka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.