Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o poradę...


olo1991

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, witek1234 napisał:

Olo, ten sterownik to taka średnia półka, nie dwustan ale i nie rasowy . To że piszą że posiada funkcję pid to takie twierdzenie na wyrost. To taki pseudo pid i tym się za bardzo nie kieruj. 

Plus jest taki że można ustawić minimalne obroty a to już krok do przodu. Zrobisz jak zechcesz. A paliłes kiedyś sposobem kroczacym? Może to Cię zaciekawi. 

Dałbym Ci linka do moich filmików jak działa sterownik z PID ST 81 ale nie mam kompa bo padł. Jeżeli masz chęć to w dziale o kotłach zasypowych na stronie 14 jest temat " Piec Górnego Spalania Uks-N A Sterownik Pid Z Czujnikiem Spalin-Za i Przeciw". Filmiki na 4 i 5 stronie. Pisownia tematu dokładnie taka jak napisałem.

Prośba do kolegi Jamjestcichy, może Ty podlinkujesz bo oglądałeś ?

A możesz napisać coś o paleniu z góry ? Albo podać jakiś sensowny link ? Chyba jednak narazie nie będę kombinować i kupię jakiś lepszy miarkownik. Może coś polecasz?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jamjestcichy:)

Olo, pisałem odpowiedź, ale skoro zauważyłeś że masz dolniaka,  to po temacie.

Tylko jedno pytanie, dolniak bo taką ma konstrukcję, czy dolniak bo w instrukcji napisali żeby sypać węgiel na żar? Czy może dlatego że po prostu Ty palisz od dołu?

Narka.

Olo, przecież Jamjestcichy podał jak na patelni link. WYSTARCZY KLIKNĄĆ W NIEGO :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, witek1234 napisał:

Dzięki Jamjestcichy:)

Olo, pisałem odpowiedź, ale skoro zauważyłeś że masz dolniaka,  to po temacie.

Tylko jedno pytanie, dolniak bo taką ma konstrukcję, czy dolniak bo w instrukcji napisali żeby sypać węgiel na żar? Czy może dlatego że po prostu Ty palisz od dołu?

Narka.

 

 

 

 

Z tego co widzę to jedyny wylot spalin jest od dołu . O instrukcji to chyba mogę sobie pomarzyć. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, olo1991 napisał:

A możesz napisać coś.Może coś polecasz?  ;)

Ja proponuję zacząć  od montażu termometru na czopuchu, możne się okazać, że ten kociołek trzeba zezłomować, żeby właściciel mógł się podnieść z długów zaciąganych corocznie na ogrzewanie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oburzasz się na wszystkich, którzy nazywają po imieniu Twoje błędy lub zaniechania. Nie chciałbym mieć sąsiada, który dla swojego dobra, ma za nic dobro innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, robinet napisał:

Oburzasz się na wszystkich, którzy nazywają po imieniu Twoje błędy lub zaniechania. Nie chciałbym mieć sąsiada, który dla swojego dobra, ma za nic dobro innych.

A jakie są moje błędy i zaniechania możesz mi wytłumaczyć ? Jeśli chodzi o dymieniez komina to skąd mam wiedzieć czy nie będzie to kopcic mniej niż dotychczas ? Jakoś u sąsiada była dmuchawa i nie zauważyłem żeby kopcil jak parowóz... jeśli o to Ci chodzi... nie mam zamiaru zadymic całej dzielnicy bo nie o to chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.