Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca


Ciapaty94

Rekomendowane odpowiedzi

L

Witam posiadam piec Termo tych c19 z podajnikiem. Używam ekogroszku. Sterownik termo tech st-80. Domek 60mkw. Spałam około 5 worków tygodniowo tzn 125kg. Myśle ze to jest zdecydowanie za dużo. W popielniku znajduje niedopalony wegiel i spieki. 

Ustawienia

temp zadana 50 stopni 

moc nadmuchu 50%

klapka odtwarza na 70-80%

histereza temperatury 3 stopnie

czas podawania 10sec (minimum)

czas przerwy podawani 99sec ( maksimum )

czas przerwy podtrzymania 20 minut 

czy mam prawidłowo ustawiony piec i czy prawidłowa ilość jest spalanego węgla. EkogrosZek zamawiałem dobry. Powiedziano mk ze powyżej 26kj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki świadczą o zbyt dużym powietrzu . Niedopalki mogą sugerować zbyt krótka przerwę pomiędzy podawaniem . Spróbuj zmniejszyc czas podawania ,jeśli 10 to najmniejszy czas to zwieksz czas przerwy na 110 . Jak by zaczęło się niedopalkow robic mniej to zwiększaj ten czas już bardziej stopniowo po +2 sekundy. Opanuj najpierw niedopalony węgiel a później zmniejszaj dmuchawe . Jaki tam jest palnik ? Jesli retorta to trzeba sprawdzić szczelność i spasowanie całego palnika . Zużycie no troszkę duże i to może sugerować lewe powietrze .więc proponował bym zaczas od przeglądu palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Uzupelnij profil. Po dziesiatym poscie nikomu nie bedzie sie chcialo wracac do poczatku zeby sie zorientowac co grzejesz i co masz w kotlowni.Dom ocieplony? Jak jest ustawiony wentylator? I wrzuc foty tego co laduje w popielniku. I palnika w trakcie pracy.  Jaka masz instalacje.

Masz za duza dawke paliwa na raz. Ustaw 5 sek ( ile mozna najmniej?)  a przerwe powiedzmy 50 do 90 sek. I odpowiednio nadmuch. Tak zeby kopiec utrzymywal sie 3-5 cm powyzej korony palnika, nie biorac pod uwage popiolu na niej zalegajacego.

Generalnie spieki to za duza temperatura w zlozu. Niedopaly sugeruja za mala przerwe. Paliwo nie zdazy sie dopalic na palniku. Przy obecnej aurze nie powinienes spalic wiecej niz 5-7 kg na dobe. Ale tu potrzebne bylaby obecnosc mieszuacza sterowanego pogodowo. Zadana na kotle 50 stopni to produkcja sadzy ( marnowanie wegla) i powolna agonia kotla.

Edit: Wlasnie widze w instrukcji, ze czas podawania minimalny to 10 sek. do d... y taki sterownik. Jak poprzednik stwierdzil nalezy wydluzyc przerwe. Ale sie nie da bo 99 sek to max. W swoim starym Klimoszu podawanie mialem 5 sek. a z przerwa dochodzilem do 120-140 sek. Odpowiednoi dorekulowujac nadmuch pozbylem sie problemow z silnie spiekajacym weglem. Jak zmniejszysz nadmuch to spiekow bedzie mniej ale za to wiecej niedopalow. Ten sterownik nie nadaje sie do taego wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 dobrze że to doczytales hihi ja mam ten ster w piwnicy :) . Hmm zmiana stera ? Raczej tak . Mój stary lider był bardziej elastyczny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale ani słowa nie ma jaki palnik ? ja na moim palniku mam mieć 18sek podawania na 42 sek przerwy a mam 6 sek podawania na 35 sek przerwy natomiast min podawanie musiałem z fabrycznych 2 sek zmniejszyć do 1,5 sek tak że wszystko się da ustawić tylko powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ma większą możliwość regulacji . A jak chcesz inwestować już większe pieniądze to skzp :). Zrób kilka fotek tego płomienia w większych odstępach czasowych . Wygląda mi ze jest w srśrodk ale coś mi na prawo ucieka. Jeśli nie masz kasy spróbuj wsypac jakis mniej kaloryczny węgiel . Może być bartex rubin , na spiekanie go można użyć wapna budowlanego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na razie wyrzucasz 20 - 30 % wegla z popiolem. SKZP to swietny sterownik. Ale skonfigurowac w nim wszystko od nowa nie bedzie prosto. Pytalem o instalacje, mieszacze itd. Bo ilosc spalonego wegla to nie tylko kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje mam tylko do c.o, wodę podgrzewam bojlerem elektrycznym. Podrzucam dodatkowe foty . A czy jesteście mi w stanie polecić jakiś tańczy sterownik z racji ze domek w będzie mi służył maksymalnie na 2 lata i się przeprowadzam i nie chciałbym inwestować w sterownik wysokiej klasy. Czy znajdzie się może sterownik do 300 zł.

86BA0BD9-C8C5-4981-A8EF-5009967D3830.jpeg

37F2CE58-0057-4FD5-B11A-2AD9BD2361BC.jpeg

D4F929EE-6156-41FA-AA00-BE8F90F020CD.jpeg

9324EE14-CD5A-41E3-974B-C675E82BF286.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mi się tak wydaje . Spójrzcie na trzecie foto . Wygląda tak jak by pod  tym talerzem były przedmuchy .najwięcej z prawej strony tam gdzie są niedopalki . Ja bym ten palnik rozebral I uszczelnil . Po tym może się okazac że ten sterownik da rady . Aaa czy tylko na prawej stronie zbierają się niedopalki czy obserwujesz je raczej po całości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byk korona przepuszcza. Tak jak piszą koledzy wyżej potem myśleć co dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskladaj to najpierw na sucho . Sprawdz co gdzie i jak ma dolegac . Później silikon dużo silikonu . I czas niech wyschnie . Nie spiesz się to będzie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.