Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja C.O. z zaworem 3d pomoc przy schemacie


kubaopatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę czy tak mogę podłączyć ogrzewanie podłogowe jak poniżej ? Co dodać ? co przesunąć ?

Obecnie mam zawór 4d, instalatorzy nie zamontowali ZZ NIGDZIE ! a z racji tego,że w całym domu jest ogrzewanie podłogowe chciałbym mieć jednakową temperaturę zasilania wszędzie

wraz z drabinką w łazience i grzejnikiem w garażu. Jakieś rady ?

 Drugie zdjęcie to obecnie podłączony rozdzielacz (chciałbym usunąć pompę i zawór 3drożny z tamtego miejsca i sterować piecem temp.zasilania wg pogody)

 

Piec instalacja.jpg

gorgiel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz usunąć zawór 4D? Czy w obiegu kotłowym nie ma pompy?
Zawór 4D bardzo dobrze się sprawdza w regulacji zabezpieczenia niskotemperaturowego kotła i jednoczesnej regulacji temperatury obiegu. Warunkiem prawidłowego działania zaworu 4D są 2 pompy, obiegu grzewczego i obiegu kotłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor-grzejnik w garazu jest przu glownym zaworze wody,ma tylko nie dopuscic do zamarzniecia. Stad tez nikoma potrzeba wysokiej temp. zasilania tych grzejnikow.Zabezpieczenie kotla to puszczenie na instalacje max 40st reszta spowrotem do kotla.W poprzednim sezonie przy -10 na dworze, max.temperatura na podloge to 41st.

Mam zawor 4d ale brak pompy kotlowej jestem otwarty na sugestie poniewaz i tak musze rozszarpac instalacje i zamontowac ZZ bo wszedzie ucieka mi cieplo z kotla i piec szybko traci swoja temp.A dodatkowo instalacja jest wykonana:Piec-czarna stal,ocynk,miedz-Podlaczenie CWU oraz grzejnikow-ZHANA zaciskowy ocynk i juz widzialem wykwity poleczen miedzy miedz a ocynk :/

Jesli macie jakies pomysly zeby ta instalacja dzialala jak powinna i trzeba cos dolozyc czy ujac to chetnie wyslucham.Jesli za malo informacji -piszcie to rozszerze temat,zrobie dokladne zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.