Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż miarkownika ciągu w tym kotle. Jak?


jarek665141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam myślę nad instalacją miarkownika ciągu w tym piecu nadchodzi zima i znudziło mi się schodzenie do piwnicy i otwieranie zamykanie drzwiczek w celu rozgrzania. Czytałem sporo na temat sterownika z dmuchawa lecz z tego co wyczytałem i z tego co powiedział mi hydraulik dmuchawa to tylko więcej dymu, większe spalanie w częstsze czyszczenie komina doradzil mi właśnie miarkownik znalazłem takowy za nie wielkie pieniądze w stosunku do częstego schodzenia do piwnicy. Pytanie brzmi co by trzeba było przerobić aby to zainstalować? 

DSC_0061.JPG

DSC_0060.JPG

DSC_0063.JPG

DSC_0062.JPG

ELEKTRONICZNY-MIARKOWNIK-CIAGU-POWIETRZA-UNISTER.jpeg

5dcbf2764ed09ee560c914ce4e2c.webp 5dcbf2764ed09ee560c914ce4e2c.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja bym Ci doradził miarkownik kepas-nie dość,że tańszy to ma więcej opcji a do tego możesz go rozbudować o dodatkowy czujnik.

Napisz do producenta a z pewnością on Ci doradzi lub przerobi miarkownik do Twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna klapka od popielnika musi być przerobiona na zawias tak aby miarkownik mógł ją podnieść ( czyli uchylić). Do tego musi być to dość szczelne, aby w razie podmuchów nie było " lewego" powietrza, bo może dojść do nieprzyjemnej sytuacji ( zagotowanie wody) . Poczekaj, może ktoś coś jeszcze podpowie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.