Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wybrac piec do poniemieckiego domu pilne !!!


wesolymaniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie dawno juz tutaj nie zabierałem głosu bo nie lubie pisac aby pisac. Potrzebuje Waszej pomocy bo sklepowi doradcy sa mało niezalezni....a wiec do rzeczy potrzebuje kupic dla moojej mamy piec do poniemieckiego domu bo na wiosne zaczal przeciekac i juz na dobre sie rozsypywac piec ogniwo na wegiel  zwykly bez zadnej nawet elektroniki nawet nie bylo nadmuchu rocznik chyba 2002 o mocy 20 kW bo dom ma ok 200m2 jest ocieplony ale nie wszystkie okna sa PCV i instalacja cala jest stara na gubych rurach grzejniki zeliwne nawet takie wysokie i na strychu jest naczynie zbiorcze typ otwarty duzy baniak z przykrywa. Moje pytanko w jaki piec isc  i jaka moc ewnetualnie firma bo niestety do lata juz nie idzie wiec dlatego pisze ze pilne .....czekam na Wasze sugestie .pozdrawiam Mariusz. ps jakby sie przydało to dom w Zabkowicach Slaskich dolnoslaskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Mam taką samą chałupę... :D 

Bez cudów - 16kW wystarczy + obowiązkowo regulator pokojowy , najwygodniejszy taki bezprzewodowy.

 Tylko oby cię nie podkusiło wymieniać rury czy grzejniki!  Jak instalacja dobra to nie ruszaj.

Ja wymieniłem jeszcze pompę na Alpha2 z  autoadapt .

  A jakiej firmy piec?  Patrz aby producent nie był za daleko bo z serwisem może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypelnij rzetelnie i daj wynik . Dla mamy bierz podajnikowca jeśli fundusz pozwoli . Odpadnie Jej podkladanie ,rozpalanie I szuflowanie co rusz .Dużo osób będzie skampa polecalo I o nim myśl .

 

http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do wyniku: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/60ql

dziekuje za tak szybka Wasza reakcje. co wiedzialem to wpisalem i macie wynik. instalacji nie zamierzam ruszac tylko wiadomo przy samym kotle przerobka instalcji i wylotu do komina bo teraz byl zrobiony kat prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam Defro ladnie chodzi nic sie nie dzieje juz bedzie 3 sezon choc z ustawieniem wciaz cos koryguje. ale to tylko tak mowie przy okazji zalezy mi aby wybrac dobry sposob ogrzewania. wiecie myslalem na poczatku o piecu gazowym bo tam jest nawet u Mamy zaistalowany piec gazowy jeszcze ten stray chyba pierwszej generacji jak dobrze pamietam jakas firma z gliwic lub okolic go robila duza stojacy dzrwi z przodu i caly zespol palnikow na dole  i jest istalacja tak zrobiona ze w drugiej pwinicy stoi ten gazowy przy kominie w nim wklad robiony z kwasowki i pompa przy piecu i myslalem tylko zawiesze jakis jednofunkcyjny komin jest doprowadzenie gazu i co jest tylko .......czy kasy starczy na oplacanie rachunkow????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierzasz modernizować, ocieplać,to gaz wyjdzie drogo. Gaz jest wygodny, ale do niego koniecznie inwestycja w ocieplenie, bo rachunki mogą być wysokie

Najlepiej w takim wypadku ekogroszek.

Uszyte coś na miarę,bo nie warto przesadzać z 5klasą.

 

Ja bym w takim budynku widział Klaster5-14 ale z palnikiem od większego czyli AZP-TR 25, wersja obrotowa. Tutaj obrót bardzo dobrze rozwiązany, bezawaryjny i niekłopotliwy a zaletą jest opcja spalarnia opału o nieco większej spiekalnosci 15-18RI a nie tylko poniżej 10RI jak klasyczne fajki.

Kocioł Klaster5-24 będzie tu za wielki.

Lub

Przy palniku sv200 np. kocioł Skamp-pv 20 z półautomatycznym i czyszczakami (można je wyjąć ciepłą jesienią czy wiosną i tym sposobem bezpiecznie podnieść temperaturę spalin)

 

Dobór zależy w dużej mierze od palnika i znajomości danej konstrukcji kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pieklorz witaj i dzieki za te slowa i rade a powiedz czym w takim razie sie kierowac , na jakie parametry czy co patrzec co jest najwazniejsze a co ....gadzetem? a drugie pytanko w 5 klasie lub brak dodatkowego rusztu tak aby palic np weglem orzech czy drewnem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i jak widzicie moje rozwiazanie??? podalem analize i wynik cieplo wlasciwe i jeszcze macie jakies propozycje bo nie ukrywam czas mnie troche goni bo teraz wybór kotła a nastepnie nie mniejszy problem znalezienie fachowca aby to wszystko jeszcze logicznie poprzerabial.  wiec prosze zapoznajcie sie z moimi wpisami wyzej i i jakie sa Wasze sugestie a moze macie tez kogos z ok Zabkowic Slaskich ktory wie co i jak i umie te klocki logicznie poustawiac bo sam nawet zakup super pieca malo tu pomoze. czekam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
19 godzin temu, wesolymaniek napisał:

 w 5 klasie lub brak dodatkowego rusztu tak aby palic np weglem orzech czy drewnem???

Juz ci Kolega Pieklorz wystarczajaco dobrze doradzil. A dodatkowy ruszt to wynalazek wybitnie nieefektywny. Jest przewaznie za wysoko w kotle i co najlepsze daje w komin. Jezeli bedzie to jeszcze ruszt wodny wiecej nieszczescia nie trzeba. Jest to wydajny generator sadzy. A sadza w kotle to niedopalone paliwa. Czyli strata.Taki kwiatek do korzucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są firmy które nadal sprzedają kotły 4 klasy z rusztem. Przypadek mam taki właśnie na swoim osiedlu i nie wiem jak to ugryźć, zgłosić to czy dać sobie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks
to nie przypadek jawnie sprzedają. Kilka dni temu rozmawiałem z kolegą i pytałem jaki piec kupił (wczesniej mówiłem mu aby pomyślał nad pelleciakiem do nowo wybudowanego, dobrze ocieplonego domu) i mówi zasypowiec górniak. Ooooo k... Mówił, że za pół ceny. Normalnie zwykły kopciuch i chyba 4 klasa

Jego wybór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu u mnie koleś domek jak mój, gdzie ja pale w peleciaku 11,5KW a on kupi chochle 25KW z rusztem awaryjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo większe już sprzedane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 11:51, wesolymaniek napisał:

Koledzy i jak widzicie moje rozwiazanie??? podalem analize i wynik cieplo wlasciwe i jeszcze macie jakies propozycje bo nie ukrywam czas mnie troche goni bo teraz wybór kotła a nastepnie nie mniejszy problem znalezienie fachowca aby to wszystko jeszcze logicznie poprzerabial.  wiec prosze zapoznajcie sie z moimi wpisami wyzej i i jakie sa Wasze sugestie a moze macie tez kogos z ok Zabkowic Slaskich ktory wie co i jak i umie te klocki logicznie poustawiac bo sam nawet zakup super pieca malo tu pomoze. czekam i pozdrawiam

Kilka kotłów w okolicy już uruchomiłem więc do wniesienia kotła i podłaczenia rurek oraz komina możesz wziąć własnego instalatora lub mogę podpytać klientów o namiary na tych, którzy u nich dobrze to zrobili, a elektronikę i uruchomienie mogę podjechać zrobić.

Polecam Skam-PV 20 ze sterownikiem SKZP-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 20:55, gilal napisał:

@eliks
to nie przypadek jawnie sprzedają. Kilka dni temu rozmawiałem z kolegą i pytałem jaki piec kupił (wczesniej mówiłem mu aby pomyślał nad pelleciakiem do nowo wybudowanego, dobrze ocieplonego domu) i mówi zasypowiec górniak. Ooooo k... Mówił, że za pół ceny. Normalnie zwykły kopciuch i chyba 4 klasa

Ech i to jest patologia - oczywiście od góry palić się nie będzie chciało bo roboty za dużo i będzie kopcenie w górniaku palonym od dołu ...

Niedawno rozmawiałem z instalatorem bo był przy uruchomieniu przekonać się jak działa Skam-PV i ochrona powrotu zaworem ATV [pierwszy raz taki montował jako ochronę powrotu] i zamarzył mu się taki Skam - okazało się, że ma w domu zasypowca dolnego spalania - po chwili rozmowy wyszło a to, że to górniak palony od dołu bo mniej z tym roboty no bo jak to dosypać węgla nie można zanim się poprzedni nie spali - za dużo roboty by było.

Tak to niestety wygląda w praktyce a potem smog i syf nawet gdy ktoś pali dobrym węglem, nie wystarczy więc pilnować czym ludzie palą ale też jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej ludzie wymienią kotły na podajniki niż zmienią filozofię palenia. Całe życie tak palili, a teraz to źle ?! Nie ma się co dziwić. Ja też nie umiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.