Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzrost ciśnienia w układzie


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

po sezonie zimowym i wygaszeniu pieca w układzie zamkniętym na naczyniu przeponowym ustawiony został 1 bar kilka miesięcy ta wartość cały czas była stała lecz jakieś pare dni ciśnienie wzrosło o 0,2 zredukowane do 1 ale dziś znowu podskoczyło w okolice 1,2-1,3bar .   Zwrócić na coś uwagę ? Jakaś przyczyna musi być skoro dzieje się to na dniach . Bagatelizować tematu nie chce , pozdrawiam .

 

Uklad i instalacja wykonana prawidłowo zaakceptowana przez użytkowników gdzieś się schemat na forum przewija ,instalacja odpowietrzona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz jako inwestor czy instalator?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jako użytkownik .

Co jest powodem takiego wzbudzenia ciśnienie w układzie , był spokój wiec uważam ,ze wystąpił jakiś problem , trzeba znaleźć przyczynę i go usunąć .Gdy 1 bar na układzie po rozpaleniu w sezonie wzrasta prawidłowo do 1,5bar dlatego nie mogę sobie pozwolić na takie wahanie ciśnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to mogą by dwa powody.
1. Zawór którym można dolać wody do układu nie trzyma.
2. Wężownica lub płaszcz bojlera przepuszcza.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamu napisał:

na naczyniu przeponowym ustawiony został 1 bar kilka miesięcy ta wartość cały czas była stała lecz jakieś pare dni ciśnienie wzrosło o 0,2 zredukowane do 1 ale dziś znowu podskoczyło w okolice 1,2-1,3bar .

ciśnienie na naczyniu czy w układzie CO? bo to dwa rożne ciśnienia.

dopust wody automatyczny, czy "na żądanie"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nie znaczy że szczelny.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 13:00, sambor napisał:

To pewnie puszcza ten zawór do napełniania

Tak właśnie u mnie było miesiąc temu, zawór przepuszczał od napełniania, a już podejrzenie padło na bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zaworu pomogła , stary był 2 lata w układzie a w środku nalot rdzy oraz bieżnia kulowa z rysami . Stan ciężki mimo rzadkiego używania , ciekawe jak reszta zaworów w instalacji gdzie pompy przyłącza , strach ile to wytrzyma . 

Profilaktycznie co można robić to raz na kwartał każdym zaworem ruszyć aby zapobiec zakamienieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.