Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie dwóch pieców na okres przejściowy


LuCq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę o pomoc. Muszę wymienić ogrzewanie na gazowe, ale zostało mi jeszcze trochę opału i chciałbym go zużyć jeszcze w tym roku, początkiem sezonu. Czy takie połączenie instalacji pozwoli mi na bezpieczne i skuteczne funkcjonowanie pieców, które będą pracowały:

1. Piec węglowy odpalony - zawory zaznaczone na czerwonym kółkiem odkręcone, a zawory zielone zakręcone ( piec gazowy kompletnie odłączony). Nie zaznaczyłem na obrazku, ale zbiornik wyrównawczy - zawór odkręcony ( układ w pełni otwarty).

2. Piec gazowy odpalony - zawory dokładnie odwrotnie. Czerwone zakręcone - piec wyłączony, a zielone odkręcone - piec gazowy uruchomiony. Zawór na zbiornik wyrównawczy zamknięty. Układ pracuje jako zamknięty z ciśnieniem np 1,2 bara.

 

Bardzo proszę o pomoc nie zostało mi zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji.

image.thumb.png.4b8e0638cd30c0a26c6935b131f4c358.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz, ale jest coś takiego jak ludzkie błędy lub skleroza.

Ponadto instalacja pod nowy kocioł powinna być przepłukana aby nie zasyfić wymiennika w kotle gazowym a tu podczas włączania kotła na węgiel będzie się brudził cały układ CO.

Ja bym nie ryzykował, albo dał wymiennik płytowy na wyjściu kotła węglowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów się nie obawiam, bo to będzie jeden ruch... skończy mi się węgiel - wyłączam piec węglowy, co do zasyfienia... przepłukam piec kilka razy przed podłączeniem....;) poza tym na odejściach z pieca będą filtry, a wymiennik płytowy - 500zł na 2 miesiące... trochę żal....

Jedynym błędem może być podłączenie zbiornik wyrównawczego z rozdzielacza jak grzejnik... czy tu nie będzie problemów? nie powinno być wpięte gdzie indziej?

dziękuje bardzo za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj ten węgiel w cholerę, ja tak zrobiłem po podpięciu do sieci ciepłowniczej. Chętnych znalazłem w 15 min, sami go sobie wyszarpali z piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.