Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kalkulator ogrzewania


Michał2019

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam takie pytanie czy może ktoś coś wie na temat KALKULATORA OGRZEWANIA? Taki który by brał pod uwagę wiele urządzeń grzewczych a dodatkowo porównywał koszty ogrzewania . Znalazłem w sieci kalkulatory lecz brakuje w nich porównania urządzeń hybrydowych grzewczych z innymi urządzeniami..A właśnie o to zagadnienie mi chodzi...
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michał2019 napisał:

np. kocioł gazowy wraz z pompą ciepła itp. rozwiązania...

Tego się nie porównać jednoznacznie - tu trzeba porównywać konkretne zestawy, takie porównania czasem są na stronach dostawców tych zestawów, ale przeważnie są mocno nie obiektywne.

Jedyne co można napisać wprost to to że taka inwestycja się nigdy nie zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał2019 napisał:

takie mam zadanie aby do wybranego budynku przeprowadzić taką prosta analizę jak to wygląda na tle pozostałych źródeł ciepła...

Czyżby kolejny studencik chce za pomocą forum zrobić zaliczenie???

tego tak nie porównasz!

Wybierz 2 lub więcej źródeł ciepła, określ ich najlepsze warunki pracy i policz dla nich to co cię interesuje.

Np PC powietrza i kocioł gazowy - typowa hybryda, nawet praktycznie w 1 obudowie

Albo solary i jaki jest z nich zysk w przekroju roku oraz jakie są z tego oszczędności np gazu, oleju itp....

Dla samych solarów to były takie kalkulatory, liczące zysk/ oszczędności nawet w PLN.

Jak robisz to sztuka dla sztuki to warto wybrać do zestawu elementy ekstremalne a nie podobne - wtedy dobrze widać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież dostałeś odpowiedź wyżej. Prawdziwą i rzetelną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.